Конспект заняття – подорожі з математики у другій молодшій групі доу. Конспект інтегрованого заняття у другій молодшій групі «Подорож до осіннього лісу Дидактична гра «Склади картинку»

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Весела подорож»

Мета: Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим.

Завдання:

Освітні: формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку - « Колобок » з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх;

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, мислення рухової активності; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати промову.

Виховні: виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Матеріал та обладнання:

Ноутбук

М'які іграшки: колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця

Геометричні фігури (модулі)трикутник, квадрат

Картинки із зображенням диких тварин,

Попередня робота:

Читання казок « Колобок » , "Курочка Ряба" , «Ріпка» , «Заєць і лисиця» , «Теремок»

розгляд ілюстрацій до казок, розучування потішок, пальчикової гімнастики, фізхвилинки.

Хід заняття:

Діти, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості.

Давайте привітаємось із ними.

Діти вітаються.

Вихователь: молодці!
(Діти стають у коло) .

Зібралися ми з вами в коло.

Я твій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося (вгору підняти)

І один одному посміхнемося

Вихователь: хлопці, а ви любите казки?

Діти: так

Вихователь: а які ви знаєте казки?

Діти: « Колобок » , «Ріпка» , "Маша і Ведмідь" і т.д.

Вихователь: Молодці. А я сьогодні зустріла одного казкового героя!

Вихователь: А хто це, ви маєте вгадати.

Він від дідуся пішов,

І від бабусі пішов.

У нього рум'яний бік.

Це смачний … ( колобок)

Вихователь: Правильно хлопці. А ось і колобок, який запрошує нас усіх у веселу подорож.

Вихователь: котиться, котиться колобок ... а ми всі за ним ...
От і потрапили ми до лісу.
А у лісі дме вітер. Спочатку тихо (діти та вихователь зображають вітер) а потім сильно (діти та вихователь зображують вітер )

Вихователь:
Подивіться, чиїсь вушка довгі виглядають.

Любить він моркву їсти,
Відстовбурчивши до верху вуха,
Наш полохливий стрибок

Дітки, хто це…..?

Відповіді дітей (Зайчик)

Вихователь: Правильно, зайчик.
Діти: Привіт, зайчик!

Вихователь: Хлопці, а давайте всі разом із зайчиком пограємо.

Фізкультхвилинка

(під музичний супровід)

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.

Вихователь: ось ми і пограли, і колобком пропонує продовжити нашу подорож.
Діти встають у коло і під музику йдуть разом із колобком по колу.

Заняття з математики у другій молодшій групі.

Тема: «Подорож Смішариків».

Програмний зміст : закріпити знання дітей про геометричні фігури (коло, трикутник, квадрат), поняття: вузька-широка доріжка, пряма крива лінія, коротка довга доріжка; рахунок не більше трьох, вміння порівнювати кількість предметів; розвивати мислення, пам'ять, вміння відповідати на запитання, виконувати завдання; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих.

Матеріал: листочки з намальованими доріжками, геометричні площинні фігури: коло, трикутник, квадрат, картка-Смішарик, лічильні палички (дві червоні та три зелені) - кожному, повітряна розмальована кулька.

Хід заняття:

1.Організаційний момент.

Діти сидять на килимку.

Вихователь. Хлопці, ви любите подорожувати? А на чому можна вирушити в подорож усією родиною? (Відповіді дітей).

А давайте вирушимо всією групою прямо зараз у подорож! Ви згодні? (Відповіді дітей).

Вихователь. Діти, дивіться якась смішна кулька. Він почув, що ми збираємось у подорож і просимо взяти її з собою. (Відповіді дітей). Хлопці, а давайте придумаємо йому ім'я. Якщо це смішна кулька, може назвемо її Смішною? (Підводжу дітей до імені Смішарик, але якщо діти наполягатимуть на іншому імені, то буде так як вони вирішать).

2. Основна частина.

Діти проходять та сідають за столи.

Хлопці, щоб нам було зручніше подорожувати, я пропоную кожному з вас сфотографувати нашого гостя. (Діти «фотографують» Шарик). Ой, дивіться, а ось ваші фотографії. (Вихованець роздає кожній дитині картки із зображенням «сфотографованого» Шарика. Ну, а тепер ми можемо Смішарика прив'язати за мотузку, то йому буде зручніше спостерігати за нами. А ви вирушите в дорогу кожен зі своїм Шариком. Згодні?

Ну, тоді вперед!

(У кожної дитини на столі лежать білі листочки з намальованими доріжками).

Вихователь. Діти, давайте вирішимо якою доріжкою ми вирушимо в дорогу. Перед вами лежать листочки, на яких намальовані доріжки. Порахуйте скільки доріжок? (Діти вважають і відповідають - три доріжки, дві прямі, а одна крива, з прямих одна вузька, а інша широка, широка доріжка довга, а вузька коротка). А що можна розповісти про ці доріжки? (Прямі- криві, короткі-довгі, якого кольору, вузькі-широкі).

Які ви молодці, хлопці. Ну тоді покладіть кожен Смішарика на рівну довгу широку доріжку. (Діти виконують завдання кожен самостійно, якщо хтось не впорався, допомагаємо всі разом виправить помилку).

Вихователь. Хлопці, а на що схожий наш Шарик? (Відповіді дітей – сонечко, Колобок…).

А давайте пограємо у пальчикову гру «Колобок».

Діти, а у вас на столі ще лежать блюдечка, розкажіть, що ви бачите на них? (Відповіді дітей).

Так, ви правильно сказали, у вас є трикутник, квадрат та коло. Скажіть, а як одним словом їх можна назвати? (Відповіді дітей).

Звичайно ж ви маєте рацію, це геометричні фігури. А скільки їх? (Діти рахують).

А чому трикутник так назвали квадрат? (Діти показують куточки і рахують скільки їх).

А чому так коло назвали? (Відповіді дітей).

А покладіть коло на доріжку поряд із Шариком. Скільки геометричних фігур знаходиться на листку, а на блюдечку? Де більше, де менше? (Відповіді дітей).

Хлопці наш Шарик втомився. Давайте побудуємо будиночок із геометричних фігур, у якому він може відпочити. (Діти викладають на столах будиночки).

Розкажіть, що у вас вийшло? (Квадрат-це стіни, трикутник-дах, а коло-двері).

А давайте посадимо Шарик на будиночок, ніби він спустився на нього. Де зараз сидить Шарик? (На будиночку, на даху). А тепер давайте сховаємо його в будиночок. Нехай наш дружок трохи відпочине, а ми трохи пограємося.

Дидактична гра «Побудуємо парканчик».

Дітям пропонується побудувати паркан навколо будиночка, в якому відпочиває Смішарик, таким чином. Зліва три палички однакового кольору, а праворуч дві. Діти викладають паркан, а потім пояснюють з якого боку якісь палички. (Зліва зелені, бо їх три, а праворуч червоні, бо їх дві).

Молодці, хлопці, ви побудували Смішарикам гарні будиночки та ще й парканчиками.

3. Заключна частина.

Ну що ж, нехай наш Шарик відпочиває, згодом ми ще пограємося. А зараз нам час повертатися до групи. Вам сподобалася подорож? Що найбільше сподобалося? А що ж робити з Шариком-Смішариком, хай він поживе у нашій групі?!

Конспект заняття у другій молодшій групі на тему: «Дикі тварини у весняному лісі»

Ціль та задачі:Розширити знання дітей про характерні ознаки весни.

Вчити знаходити ці ознаки у природі.

Формувати вміння узгоджувати назви дитинчат диких тварин.

Тренувати вміння відгадувати загадки.

Виховувати позитивне та поважне ставлення до природи, вміння нею захоплюватися.

Розвивати увагу.

Хід заняття:

До нас йдуть гості, давайте привітаємось гостям, усміхнемося їм! А на нас чекає ще один гість. (Іграшка зайця)

- Хто це? (заєць)

- Він трохи засмучений, а знаєте чому? Він домовився зустрітися зі своїм другом на узліссі, а коли прийшов туди, то там нікого не було, крім цих предметів. (Шарф, морква, мітла)

– Що це за речі?

– А як ви вважаєте, хто їх залишив? (Сніговик)

- Звісно. Ось з ким мав зустрітися зайчик!

- Хлопці, а куди ж подівся сніговик? (розтанув)

- А чому він розтанув? (стало тепло, прийшла весна)

- Зайчику, не сумуй, що друг твій розтанув! А ви хочете допомогти зайчику? (Так)

- Як же йому допомогти? (Відповіді дітей)

- Зайчику без друга нудно одному, страшно в лісі, давайте вирушимо в ліс у подорож, шукати зайчика друга.

(Звучить дзюрчання струмка та спів птахів)

Ходімо шукати друга. Сонечко світити, пограємося з сонечком (руки вгору)

– А що ви чуєте? (Ручок, спів птахів)

– Вдихнемо весняне повітря, чим пахне? (Відповіді дітей)

– Ой, а що це за такі сліди? Погляньмо на цю доріжку, чиї це сліди? (на доріжці сліди ведмедя)

- Правильно, а як ви здогадалися? (Великі лапи з кігтями)

– Куди ж приведе нас стежка? Де мешкає ведмідь? (у барлозі)

– А що він там робить? (спить)

- А що ведмідь любить їсти? (малину та мед)

- Діти, а ще я вам зараз розповім, що любить ведмідь. Він коли весною прокинеться, він буде дуже голодний. Піде шукати мурашник, коли знайде, засуне туди свої лапи, мурахи на нього залазять, і він їх їсть. А ще він старі дерева ламає та шукає черв'яків та личинок.

- Давайте тихенько ходімо назад, щоб ведмедя не розбудити.

– А тут ще чиїсь сліди? Чиї? (Лисьї)

– А як ви здогадалися? (лисиця ходить граціозно, плавно)

– А де живе лисиця? (у норі)

- Правильно, а яка лисиця? (Відповіді дітей)

- Звичайно, вона зараз піде полювати, не заважатимемо їй, підемо назад.

– Та тут ще якісь сліди. (Заєць)

- А як ви здогадалися, що заячі сліди? (задні лапи великі та потужні)

– А який заєць? (Відповіді дітей)

– А де живе зайчик? (під кущем)

- Правильно, у зайця вдома немає, і будь-який кущик служить для зайчика притулком.

Заворушились кущі.

– Хто там у кущах?

- Дивіться, та тут же зайчик сидить! От і знайшли ми тобі друга, зайчику.

– Тепер їм удвох із другом буде веселіше. А ми давайте трохи відпочинемо і сядемо на стільчики-піночки. Поговоримо з вами про тварин.

Розмова про диких тварин.

– Які тварини мешкають у лісі? (Відповіді дітей)

– Як їх називають? Дикі чи домашні? (дикі)

- А чому дикі? (Вони піклуються самі про себе)

- Діти, зараз я вам загадаю загадки, а ви уважно слухайте.

Три загадки, на екрані з'являються відгадка тварини

- Які ви молодці! Усі правильно відгадали. А тепер давайте пограємось у нашу улюблену гру.

Гра "Хто як рухається?"

- Ми так добре і весело грали, що не помітили, як повернулися до дитячого садка.

– Подивіться, що це лежить у нас на столі? (картинки-картки)

- Вибирайте собі тварину, яку хочете. Нагодуйте свого звірятка тим, що він любить.

Гра «Хто що їсть?»

– Ось і добігла кінця наша захоплююча подорож у весняний ліс. А підіб'є підсумок нашої прогулянки Поліна. Вона підготувала вірш, який вивчила вдома із мамою.

Вірш «Живе ведмідь у великому барлозі…»

Звучить дзюрчання струмка.

- Шановні гості, на вулиці весна! Я вас вітаю навесні. Бажаю весняного настрою, щастя та більше посмішок на обличчі.

Дякую за увагу!

Ціль:Побудова педагогічного процесу, що сприяє інтелектуально-творчому розвитку дітей у грі.

Програмні завдання:

Освітні:

- Формувати вміння трансформувати фігури, конструювати предмети з опорою на модель, вигадувати та робити предметні силуети за задумом;

- гармонійний, збалансований розвиток у дітей емоційно-образного та логічного начал;

Розвиваючі:

- Розвиток уваги, уяви, мислення;

- Розвиток вміння групувати за розміром;

- Розвиток дрібної моторики рук, домагатися узгодженості в рухах пальчиків;

- Розвиток зв'язного мовлення, розвивати інтонаційну виразність голосу: висоту, силу, тембр;

Виховні:

- Виховання самостійної, творчо активної особистості.

Методи:наочний, словесний, практичний.

Обладнання:розвиваюча предметно-просторове середовище «Фіолетовий ліс», «Квадрат Воскобовича» (двоколірний, по 1 на дитину), смужки-липучки різного розміру та кольору.

Попередня робота:Ігри з розвиваючими посібниками В. Воскобовича. Розучування фізхвилинки.

Організаційний момент.

Вихователь: Дме теплий вітер, сонце яскраво світить. Весна червона, прийшла радість принесла! Казковий Фіолетовий ліс запрошує вас у нову казку.

Основна частина.

Гра «Квадрат Воскобовича» (двоколірний)

1. На околиці казкового лісу під ялинками стоїть будиночок.

Він низький і високий.

Дах біля будиночка зеленого кольору.

(Загнути на квадрат верхні кути.) Процес конструювання супроводжується показом та питаннями: «Як треба загнути кути, щоб дах вийшов зеленого кольору?»

2. І живе у ньому Мишка-норушка.

(Перегнути на себе, щоб із квадрата вийшов прямокутник, загнути праворуч трикутник)

3. І Летюча мишка.

(Перегнути на себе, щоб із квадрата вийшов трикутник, загнути нижній трикутник до центру)

4. Мишки такі різні, але жили вони дружно.

Щовечора мишки пили чай із цукерками.

(Правий та лівий трикутник квадрата звести в одній точці)

Любили мишки гуляти у Фіолетовому лісі біля озера та чарівного дуба.

І ми, хлопці, підемо гуляти. Як багато різних дерев та рослин у лісі. Гра «Високий, нижчий, нижчий». Визначте, хлопці, яке дерево високе, яка нижча і низька рослина у лісі.

Дихальні вправи: 1. «Я вітер» Стоячи, тулуб спокійно. Зробити видих, втягуючи живіт. Зробити повний вдих, випинаючи живіт. Крізь стислі губи з силою випустити повітря кількома уривчастими видихами. Повторити 3 рази.

2. «Хто як кричить?» Між дітьми розподіляються ролі тварин та птахів. На повільному видиху вимовити відповідне звуконаслідування. Тривалість та чіткість звучання приголосних та голосних звуків. (Ворон, піночка, ластівка, мишка)

Фізхвилинка:

Горобець живе під дахом.

У теплій нірці будиночок миші.

У жаби будинок у ставку.

Будиночок піначки в лісі.

Подивіться, з Чарівного дуба впали листочки, треба повернути їх на місце. Гра «Звідки випав листок?»

Гра «Знайди, де хтось любить відпочивати»

Велика мишка під ялиною, а маленька під дубом.

Великий їжачок під липою, а маленький під кущем.

Равлик на квіточці, а змійка під квіткою.

Ластівка в небі, жаба в озері.

Ворон на дереві, жучок на ялинку.

Гра «Розподіли смуги за розміром» (трьох розмірів)

Гра «Розподіли смуги за кольором» (чотирьох кольорів)

Рефлексія

Добре ви, хлопці, у лісі погуляли, багато цікавого впізнали. Птахи в небі літають, змійка по землі повзе, жаба плаває у воді. Рослини бувають високі та низькі. Тварини великі та маленькі. Кожен має свою пісню, свій будиночок. І нам час у свій сад повертатися.

Інтегроване підсумкове заняття

у другій молодшій групі « Подорож за казками »

Ціль : узагальнити, закріпити та систематизувати знання дітей

Завдання:

Освітні:

1. Закріпити найбільш характерні сезонні зміни у природі; поняття фрукти-овочі;

2. Закріпити з дітьми назву дорослих тварин та їх дитинчат, місце їхпроживання

3. Закріпити вміння: групувати предмети за кольором, розміром та формою, правильно визначати кількісне співвідношення предметів, розуміти зміст слів «більше», «менше». «порівну»;

вміння розрізняти коло, квадрат, трикутник

4. Закріпити знання деталей будівельного матеріалу, вміння правильного використання в ігровій діяльності

5. Активізувати пам'ять, мислення, увагу

Мовні:

1. Розвивати зв'язне мовлення, вміння відповідати різноманітні питання дорослого

2. Згадати зміст російських народних казок «Три ведмеді», «Ріпка», «Колобок»;

3. Закріпити вміння називати твір, прослухавши уривок із нього

4. Розвивати комунікативні навички, уміння слухати вихователя

Виховні:

1.Сприяти емоційному зближенню дітей;

2. Виховувати моральні якості: співчуття, доброту, ввічливість, емоційну чуйність

2. Доставити дітям радість спільної діяльності.

Здоров'я-ощадні:

1.Збагачувати та активізувати руховий досвід дітей

2. Сприяти збереженню та зміцненню фізичного та психічного здоров'я дітей

Обладнання: іграшка-колобок ; театральний будиночок, театральніляльки : вовк, заєць, лисиця; демонстраційний та роздатковий матеріал - (квіточки та метелики), 3 коробки різного кольору, 3 набори кубиків різного розміру, домашні та дикі тварини, 2 кошики. овочі та фрукти, річка з тканини, паперовий будиночок з геометричних фігур з прямокутним вирізом для дверей та три двері(різної форми), н-п гра «Знайди будиночок», ілюстрація казки «Ріпка», записи на ЦД диску: «Пісенька паровозика» , пісенька-гра «Зайчик сіренький»

Хід заняття:

Давайте з вами привітаємось.

Доброго дня, ручки :.шлеп-шлеп-шлеп

Здрастуйте, ніжки : топ-топ-топ.

Здрастуйте, очі : хлоп - хлоп - хлоп

Здрастуйте щічки : плюх - плюх - плюх.

Здрастуйте, губки : чмок - чмок - чмок

Здрастуйте, зубки : клацніть - клацніть - клацніть.

Привіт, мій носик : біп - біп - біп.

Здрастуйте, гості! (махаємо рукою)

Вихователь : хлопці, а ви любите казки?

Діти: так

Вихователь : а які ви знаєте казки?

Діти : "Колобок", "Ріпка", "Маша і ведмідь" і т.д.

Вихователь : тоді я вам пропоную вирушити в подорож, до країни, де живуть казки! Подорожувати ми з вами на паровозику!

Перша зупинка

Вгадайте, в яку казку ми потрапили:

З борошна він був печений, На сметані був мішень,

На віконці він студився, Доріжкою покотився,

Чи був він веселий, чи був він сміливий і в дорозі він пісню співав?

Хто ж це?( колобок )

Правильно, у казкуКолобок "

Діти помічають плачучогоколобка в будиночку і запитують: « Колобок , чому ти плачеш?" (Колобок ховається в будиночок, з'являється вовк)

- Вовк : Привіт дітлахи, дівчата та хлопчики! Ідіть своєю дорогою, я вас не зачеплю, аКолобка знімання.

Діти : Не їж його вовк Ми хочемо взяти його подорожувати казками.

Вовк : За казками.Колобка якщо зумієте виконати завдання.

Я в лісі стежу за порядком, а в нашому лісі хтось картинки все звалив у купу, розкладіть усе на місця. Спочатку требауточнити : тварини, які живуть у лісі як називаються(дикі) Чому їх називають дикими? Яких тварин ви знаєте?

А як можна назвати тварин, які живуть поряд із людиною?(домашні, які мешкають з господарями)

Дід. гра: «Знайди будиночок» (класифікація тварин) - настільно-друкована гра

Вовк : Впоралися із завданням! Молодці! А ви мені не підкажіть: як називають дітей цих тварин

У лисиці - лисеня

Заєць, а маленький...(зайченя)

Вовк, а маленький…(вовченя)

Ведмідь, а маленький...(ведмежа)

Білка(білченя)

- їжачок(Єжонок)

Вовк : Все те ви знаєте, що ж мені з вами робити?

Давайте ласкаво попросимо вовка, щоб він відпустивколобка .

Вовченя, не їж і відпусти, будь ласка,колобка .

-Вовк став добрим : - Молодці хлопці, добре впоралися із завданням. Прийде відпустити вамвашого Колобка .

Колобок : Я загубився ... Я пішов від Дідуся і бабусі і загубився Діти, допоможіть мені, будь ласка, дістатися додому!

Вихователь : Ну що, допоможемоколобку дістатися додому ? Дідусь з бабусею дуже зрадіють, коликолобок повернеться додому разом зі своїми друзями.

Колобок : Ну що? Вирушаємо в дорогу?(Так)

Ми крокуємо один за одним

Лісом та зеленим луком.

Крила строкаті миготять

У лісі метелики пурхають.

1-2-3-4-5 метелики пурхатимуть і квіточки запилятимуть.

Подивіться, яка гарна квіткова галявина! Давайте зупинимося і помилуємося (діти проходять за столи; на полотні демонстраційнийматеріал : 3 квіточки і 2 метелики, ті ж роздаткові на столі кожній дитині)

Що ви бачите(Квіточки та метелики)

Хлопці, чого більше квіточок чи метеликів(квіточок)

А як ви впізнали(Приклали)

Хто покаже?

Що більше?(Квіточки) і що менше?(метелики)

Хлопці, а що треба зробити, щоб було порівну(Додати метелика)

Тепер що скажете(Порівну, скільки квіточок, стільки метеликів)

Йдемо далі. На нашому шляху – річка(Дві скакалки або намальовані доріжки) . Яка річка шириною?(широка-вузька)

Колобок : Ой, зараз я потону! Я плавати не вмію.

Вихователь : Не журися,колобок , хлопці підкажуть, як перебратися(через річку побудувати місток із цеглинок, із кружечків) . Давайте перейдемо через нього на інший берег річки.

Усі разом перебираються на інший бік«річки»

Колобок бачить свій дім та прощається з дітьми.

Хлопці, ми допомогли колобку, тепер сідаємо на поїзд і вирушаємо до іншої казки

Звучить музика, діти йдуть по колу та співають пісеньку паровозика

Вгадайте, в яку казку ми потрапили;

Маша в ліс пішла з кошиком.

Заблукала там трошки.

На хатинку набрела,

кашу з'їла, спати лягла.

А господарями їсти

виявилися

Діти: три медведі

Вихователь : а ви знаєте як звали героїв у цій казки?

Діти : Михайло Потапович, Настася Петрівна, Мишко, Маша

Вихователь: хлопці, подивіться а мишко написав нам листа. Давайте його прочитаємо!

(Вихованець читає лист :)

«Дорогі, хлопці, жителі нашого лісу зовсім забули якусь пору року. Ми вас хотіли попросити нам допомогти!

Вихователь: хлопці, а ви знаєте, яка зараз пора року?

Діти : весна

Вихователь : а як ви визначили?

Вихователь : хлопці, що буває навесні? Як змінилася природа? Відповідаючи на запитання, пропозицію починайте зі слова«навесні» .

Зразкові відповіді дітей :

Весною тане сніг, біжать струмки;

Навесні сонечко яскраве та тепле;

Весною з'являються комахи;

Навесні прилітають птахи;

Весною з'являються перші квіти,

Навесні розпускаються листочки;

Весною зеленіє трава;

Навесні люди змінюють теплий одяг на більш легкий;

Вихователь : Правильно, а що йде замість снігу навесні?(дощ)

А ще ведмежа пише:

Ведмідь-тато вирішив зробити прибирання будинку і попросив мене розкласти іграшки по коробках так, щоб в одній коробці лежали маленькі кубики.другий – більше , а в третій – найбільші. А я так поспішав на прогулянку, що кидав усі іграшки в одну коробку.

Дітям надається самостійність. Після того, як кубики будуть розкладені покоробкам :

Які кубики поклали у зелену коробку?(Відповіді дітей)

А червоні кубики поклали в яку коробку, чому?(Відповіді дітей)

Кубики синього кольору поклали в яку коробку?(Відповіді дітей)

Хлопці, ми допомогли Мішутці, тепер сідаємо на поїзд і вирушаємо до іншої казки

Звучить музика, діти йдуть по колу та співають пісеньку паровозика

Вихователь: хлопці, а ви знаєте, до якої казки ми з вами потрапили?(Показ ілюстрації казки «Ріпка»)

Діти: Ріпка

Вихователь: а ви знаєте, хто посадив ріпку?

Діти: дід

Вихователь : а хто допоміг витягнути ріпку?

Вихователь: хлопці, скажіть ріпка це овоч чи фрукт?

Діти: овоч.

Вихователь: хлопці, подивіться ось кошик у ньому є і фрукти та овочі. Розкладемо фрукти у червоний кошик, а овочі у блакитну. (Гра «фрукти-овочі»).

Вихователь: ну що ж хлопці давайте вирушатимемо в дорогу! А героєм із казки скажемо до побачення!

Звучить музика, діти йдуть по колу та співають пісеньку паровозика

Потрапляють у казку «Лиса та заєць»

Вихователь: хлопці, а ви знаєте, яку казку ми з вами потрапили, послухайте загадку.

Ось побудували звірятка

кожен за своєю хатинкою.

Жив Зайчик у луб'яній,

а Лисичка – у крижаній.

А навесні Лиса прийшла,

будинок Зайчишки зайняла.

Зайчин будинок повернути допоміг

сміливий маленький дружок.

Як казку називають,

де Зайчик перемагає?
Діти: «Лиса та заєць»

Вихователь: Зайчик просить вас врятувати його від Лисички - зачинити двері так, щоб вона не змогла проникнути в будинок.

(Діти підбирають потрібні по висоті двері таприкладають до дверного отвору на картинці)

(З яких геометричних фігур складається будинок, якого кольору)

Дякую, каже зайчик

Давайте, із зайчиком пограємося.

Рухлива гра під музику

Зайчик сіренький сидить(сидіти навпочіпки)

і вухами ворушить(вуха показати) .

Ось так, ось він вухами ворушить.

Зайчик холодно сидіти(Трут долоні)

Треба лапочки погріти(Погладжують долонькою тильну сторону пензля)

Ось так, ось так треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти(встають)

Треба зайчику поскакати(Підскок)

Ось так, ось так треба зайчику поскакати.

Зайчика хтось налякав(бавовна)

Зайчик стриб і втік(сідають на місце)

Дорогі, хлопці! Дорога у вас була довга? Що бачили? Кого зустріли? Що робили?(Відповіді дітей)

Поділитися