Відкрите заняття: «Історія новорічної іграшки. План-конспект заняття «Виготовлення новорічних іграшок Заняття на тему новорічна іграшка

МЬБОУ ДО «Палац творчості дітей та молоді» Ленінського району м. Кемерово План – конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва «Ялинкові іграшки» Розробив: педагог додаткової освіти Карпицька Ольга Степанівна

2017 План конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва педагога додаткової освіти Карпицької Ольги Степанівни Тема: «Ялинкові іграшки» Форма заняття: бесіда, пояснення, практична робота. Діяльна мета: Формування у навчально – комунікативних умінь. Змістовна мета: Розширити знання дітей про різноманітність ялинкових іграшок та їх походження.

Удосконалювати технічні та образотворчі навички, вміння. Залучати дітей до дивовижного світу мистецтва, розвивати у них фантазію, творчість, уяву. Завдання: 1. Виховувати емоційну чуйність, естетичні почуття, інтерес до творчості, образотворчого мистецтва. 2. Розвивати творчі здібності та уяву, почуття форми, кольору та композиції. 3. Формувати вміння самостійно компонувати рисунок. Закріплювати знання та вміння раніше вивченого. Методи: фронтальний та індивідуальний. Матеріали та обладнання: Для педагога: Наочний матеріал, матеріал роздавальний. Для учнів: Робочий лист у вигляді ялинкової кулі. Кольорові воскова крейда.\ ХІД ЗАНЯТТЯ 1. Організаційний моментпедагог надає учням повну творчу свободу, надаючи індивідуальну допомогу. Звучить тиха музика. 5. Підбиття підсумків заняття – 2 хвилини: Діти з педагогом обговорюють роботи. Наприкінці заняття влаштовується виставка. Педагог не забуває похвалити кожну дитину, відзначити те, що найкраще вдалося. Рефлексія настрою.

6. Прибирання робочих місць. Конспект відкритого заняття «Ялинкові іграшки» 1. Педагог (П): Здрастуйте хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, до нас прийшли гості, ваші батьки та адміністрація палацу творчості. Хлопці, як ваш настрій? Передбачувана відповідь (ПЗ): Хороше. (П): Давайте подивимося один на одного, і подаруємо посмішки, і ваш настрій стане ще кращим! (П): Хлопці всі ви знаєте, яка зараз пора року!? (ПЗ): Зима. (П): Правильно, настала зима. Відгадайте загадку: Якщо ліс укритий снігами, Якщо пахне пирогами, Якщо ялинка в будинок йде, Що за свято? Новий рік. (П): Цілком вірно, молодці! Новий рік найяскравіший і найрадісніший свято, його люблять і дорослі і діти. Він вважається особливим і найчарівнішим, тому що в новорічну нічзагадують бажання та дарують один одному подарунки. І незабаром настане це довгоочікуване свято. Хлопці, а ви чекаєте на це свято? (ПЗ): Так. (П): Готуються до цього свята наперед. І один із моментів підготовки – це прикраса нашого будинку. А головною окрасою будинку до цього свята є? (ПО): Ялинка.

2. (П): Хлопці, послухайте уважно загадку: Хоч не шишки, не голки, А висять на гілках ялинки? (ПО): Ялинкові іграшки. (П): Молодці. Відгадавши загадку, ви назвали тему нашого заняття, «Ялинкові іграшки». (П): Хлопці скажіть, чим ви прикрашаєте новорічну ялинку? (ПО): Іграшками, гірляндами, мішурою і т.д. (П): Чудово, чудово. А ви знаєте, що раніше ялинку прикрашали не іграшками? (ПЗ): А чим? (П): Раніше на Русі, ялинку прикрашали яблуками, горіхами, пряниками та цукерками. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати з ялинки, щось смачненьке! Згодом ялинку почали прикрашати іграшками із соломи, тканини у формі різних тварин, людей та ін. І лише в 19 столітті, у Німеччині, з'явилися перші скляні ялинкові іграшки. Якщо вірити одній легенді, це сталося випадково. Жив та був там майстер склодув. І ось коли настав час вбирати ялинку, виявилося, що в нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба він міг залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видмухував зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, і все це іскрилося, переливалося і виблискувало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто не засмутився, що їх не можна з'їсти! Затія майстра виявилася настільки вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. І сьогодні ви будете справжніми майстрами ялинкових іграшок, а саме куль. Кожному з вас я приготувала такі кулі з паперу. Ваше завдання їх прикрасити. Чим ви їх прикрашатимете? (ПЗ): Візерунками. (П): Правильно, давайте згадаємо, яким іншим словом можна назвати візерунки, якими прикрашають різноманітні предмети? (ПЗ): Орнамент.

(П): Молодці, пам'ятайте. А які види орнаменту бувають? (ПО): Геометричний та рослинний. (П): Чудово. А які лінії використовують у орнаментах? (ПЗ): Пряма, хвиляста і зигзаг. (П): Добре, все пам'ятайте. Сьогодні на занятті, ви самостійно вибираєте, яким буде ваш орнамент, з яких візерунків, фігур, ліній він складатиметься. У кожного буде свій неповторний орнамент. Для того, щоб приступити до роботи, давайте підготуємо ваші ручки. Обережно та тихо встаємо зі своїх місць. Фізминутка (П): Настає новий рік, Діти водять хоровод, Висять на ялинці кульки, Світяться ліхтарики, Засяяли крижинки, Крутять сніжинки. (П): Отже, ваші ручки готові до роботи. Стільчики посуньте ближче, спинки у всіх прямі, стежимо за поставою. Перед вами лежать загострені олівці, чого не можна ними робити? (ПЗ): Махати, тикати, стукати і т.д. (П): А чого ще не можна робити з будь-якими матеріалами? (ПЗ): Гризти. (П): Правильно, бо заболить животик. Хлопці, ще ви сьогодні малюватимете восковою крейдою, всі ви знаєте, що вони дуже ламкі, тому тримати їх потрібно за кінчик крейди. Отже, розпочинаємо роботу, спочатку малюємо простим олівцем. Для тих, кому буде складно вигадати свої візерунки, є помічники. У всіх лежать такі підказки, можна взяти за основу якусь ідею і доповнити своїми візерунками. (П): У кого орнамент готовий, розфарбовуйте восковою крейдою. Хлопці, покажіть мені, будь ласка, ваші ялинкові іграшкиякі вони красиві вийшли. Ви все добре попрацювали, всі впоралися з

завданням, і за ваше старання хочу вручити кожному ось такі блискучі зірочки, які чудово доповнять орнамент вашої кулі. Діти, тепер у кожного з вас, з'явилася, нова ялинкова іграшка, якою ви зможете прикрасити вашу ялинку. Тепер своїми усмішками та настроєм покажіть, чи сподобалося вам наше заняття? Чудово! Усі залишилися задоволені своєю роботою! Наше заняття добігло кінця, наводимо порядок на робочих місцях. До нових зустрічей!

    У давнину була традиція просто прикрашати різні дерева. Люди вважали, що всі дерева наділені доброю силою, що у них живуть всемогутні духи. Тому всіляко задобрювали цих духів прикрасами. А прикрашали здебільшого яблуками, яйцями та горіхами. Ялина завжди займала перше місце серед дерев. Її вважали райським деревом безсмертя, що символізує саме життя. Адже ялина - це вічнозелена рослина(що важко укладалося в головах наших далеких предків), а якщо не як всі дерева, значить чарівне! Вони вважали, що ялина користується особливими привілеями у Сонця, адже воно дозволяє їй завжди бути зеленою. У Стародавній Греції ялина вважали священним деревом надії, вічного життя всього живого. Вважається, що троянський кінь був збудований з ялини. Перші прикрашені ялинки з'явилися 1605 року у Франції в Ельзасі. "На Різдво, тут встановлюють у будинках ялинки, а на їхні гілки навішують троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру та мішуру" - це відомості з літопису. Цю ідею швидко перейняли германці, та був і Європа. Щоправда, спочатку ялинки можна було побачити лише у будинках найбагатших дворян. Для тих, хто нарікає на те, що свята в наші часи обходяться не дешево, та й ціни на ялинки «зашкалюють», зазначу, що у 19 столітті за ялинку з прикрасою потрібно було заплатити від 20-200 рублів. За 20 рублів у ті часи можна було купити чудову корову, а за 200 рублів найкрасивіший будинок під Петербургом. У Росії новорічне свято почали відзначати із 1700 року. Ініціатором цього став Петро I. Він запровадив нове літозлічення від Різдва Христового, як у Європі, а чи не від створення світу. На жаль, ця традиція не прижилася, і після смерті Петра про святкування Нового Року забули. Відродилася ця дивовижна традиція лише за правління Катерини II. Прикрашати ж хвойні деревапочали лише у другій половині 19 століття. А перша ялинка, вбрана свічками, іграшками та гірляндами, була встановлена ​​в Петербурзі в 1852 році.

  • вміння вирізати деталі.

(

Фізмінутка.

Ви, мабуть, втомилися?
Тож давайте відпочинемо.
Починається розминка
Встали, вирівняли спинки.
Вправо – вліво нахилилися
Головою тепер покрутимо.
Тож ми краще думати будемо.
Ми працюємо руками
Розривок і два-ривок
Присідаємо ми за рахунком,
Раз два три чотири п'ять
Поряд із партою йдемо,
А тепер тихенько сядемо
І працюватимемо далі.

Виготовлення виробу.

  1. Підбиття підсумків

Що робили на уроці?
З яких матеріалів?
З чого розпочинали роботу?
Потім яку роботу виконали?

Що в нас вийшло?

Постав собі оцінку.

4.Рефлексія

Молодці! Дякую!

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку "Новорічна іграшка"»

Тема урока:: «Виготовлення новорічної іграшки «Ангела»».

Цілі уроку:створення умов розвитку творчих здібностей учнів через створення новорічної іграшки

Завдання:

    З'ясувати рівень знань на тему «Новий рік. Новорічні прикраси";

    Ознайомитись з історією святкування Нового року;

    Провести розмову як і чим прикрашають новорічну ялинку;

    Провести практичну роботу з виготовлення новорічної іграшки «Янголятко»;

    Підбити підсумки заняття.

Обладнання:технологічна карта, ялинка, ватяні диски, ватні палички, велика намистина, блискітки для прикраси, ножиці, нитка та голка, ноутбук (музика під час виконання П/Р).

Хід заняття

    Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Усі за парти тихо сіли,
На мене всі глянули.
Руки рівно покладіть
Разом руки підніміть.
Чудово!
Опустили,
Нахилиться,
Розігніться
Сядьте прямо, посміхніться!

Дівчатка скажіть, з яким настроєм ви прийшли на заняття? Покажіть свій настрій піднявши смайлики, які лежать у вас на столі.

2. Повідомлення теми та цілей уроку

а) У грудні, у грудні
Усі дерева у сріблі
Нашу річку, немов у казці,
За ніч вимостив мороз.
Оновив ковзани, санки,
Ялинку з лісу приніс.
Ялинка плакала спочатку
Від домашнього тепла,
Потім плакати перестала,
Дихала, ожила.
Потім ялинку вбрали
Стала ялинка гарна!

б) Про яке святі йдемова у вірші?
Хто любить це свято?
Чим він відрізняється від інших свят року?

Новий рік – це найказковіше, сімейне, найчарівніше свято. Під Новий рік спалахують різнокольорові ялинки, шиєм казкові вбрання, готуємо подарунки один одному, а ще хлопці, що роблять на Новий рік?

І тому сьогодні, хлопці вам доведеться стати чарівниками.

Я запрошую до Майстерні Діда Мороза! А як ви думаєте, що ми свами тут робитимемо?

Тема уроку: «Виготовлення новорічної іграшки «Янголятко»»

Який Новий рік без ялинки. У нас сьогодні з вами ось така ялинка (Показую ялинку зроблену в техніці канзаші), ми її сьогодні наряджатимемо.

І так сьогодні в майстерні діда Мороза ми свами зробимо ось такого янголятка.

Яку мету ми поставимо на нашому занятті

Цілі:

    дізнатися про історію святкування Нового року,

    розглянути зразок виробу

    виготовити іграшку ан ялинку (янголятко)

    працювати за технологічною картою

в) Трохи з історії новорічної ялинкита новорічних іграшок.

У давнину була традиція просто прикрашати різні дерева. Люди вважали, що всі дерева наділені доброю силою, що у них живуть всемогутні духи. Тому всіляко задобрювали цих духів прикрасами. А прикрашали здебільшого яблуками, яйцями та горіхами. Ялина завжди займала перше місце серед дерев. Її вважали райським деревом безсмертя, що символізує саме життя. Адже ялина – це вічнозелена рослина (що важко укладалося в головах наших далеких предків), а якщо не як усі дерева, значить чарівне! Вони вважали, що ялина користується особливими привілеями у Сонця, адже воно дозволяє їй завжди бути зеленою. У Стародавній Греції ялина вважали священним деревом надії, вічного життя всього живого. Вважається, що троянський кінь був збудований з ялини. Перші прикрашені ялинки з'явилися 1605 року у Франції в Ельзасі. "На Різдво, тут встановлюють у будинках ялинки, а на їхні гілки навішують троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру та мішуру" - це відомості з літопису. Цю ідею швидко перейняли германці, та був і Європа. Щоправда, спочатку ялинки можна було побачити лише у будинках найбагатших дворян. Для тих, хто нарікає на те, що свята в наші часи обходяться не дешево, та й ціни на ялинки «зашкалюють», зазначу, що у 19 столітті за ялинку з прикрасою потрібно було заплатити від 20-200 рублів. За 20 рублів у ті часи можна було купити чудову корову, а за 200 рублів найкрасивіший будинок під Петербургом. У Росії новорічне свято почали відзначати із 1700 року. Ініціатором цього став Петро I. Він запровадив нове літозлічення від Різдва Христового, як у всій Європі, а чи не від створення світу. На жаль, ця традиція не прижилася, і після смерті Петра про святкування Нового Року забули. Відродилася ця дивовижна традиція лише за правління Катерини II. Прикрашати хвойні дерева почали тільки в другій половині 19 століття. А перша ялинка, вбрана свічками, іграшками та гірляндами, була встановлена ​​в Петербурзі в 1852 році.

А що нам потрібно знати перш ніж почати виготовлення новорічної іграшки для нашої ялинки:

    вміння користуватися ножицями,

    вміння вирізати деталі.

    Знати матеріали необхідні виготовлення ангелочка;

    Вміти працювати за технологічною картою

    Вміти працювати з гарячим клеєм.

Щоб ялинкова іграшка вийшла красивою, кожен із вас має постаратися, бути уважним, вміти вирізати, приклеювати. А також на уроці повинні дотримуватися правил поведінки та техніки безпеки.

(На дошці таблиця з правилами)

1. Правила техніки безпеки під час роботи з ножицями.

Працюй ножицями лише на своєму робочому місці.

Зберігати ножиці у певному місці у закритому вигляді

Різати сидячи, не розмахуючи ножицями, не кидати їх, стежити за пальцями.

Передавай ножиці у закритому вигляді кільцями вперед

Не тримай ножиці кільцями нагору.

Не залишай їх у відкритому вигляді.

Без дозволу вчителя не брати інструменти

  1. Працюй на своєму робочому місці.

    Перш ніж розпочати роботу правильно приготуй робоче місце.

    Під час роботи тримай робоче місце у порядку.

    Бережи інструменти, заощаджуй матеріали, завжди думай, як зробити краще.

    Закінчив роботу, акуратно прибери робоче місце.

Головне! Працювати треба дружно.

Фізмінутка.

Ви, мабуть, втомилися?
Тож давайте відпочинемо.
Починається розминка
Встали, вирівняли спинки.
Вправо – вліво нахилилися
Головою тепер покрутимо.
Тож ми краще думати будемо.
Ми працюємо руками
Розривок і два-ривок
Присідаємо ми за рахунком,
Раз два три чотири п'ять
Поряд із партою йдемо,
А тепер тихенько сядемо
І працюватимемо далі.

Виготовлення виробу.

    Підбиття підсумків

Що робили на уроці?
З яких матеріалів?
З чого розпочинали роботу?
Потім яку роботу виконали?

Що в нас вийшло?

Перед тим, як оцінити свою роботу, давайте ще раз, пригадаємо, в якому порядку виконували роботу.

Оціни свою роботу. Як вона зроблена?

Порівняй свою іграшку із зразком.

Постав собі оцінку.

Молодці! Сьогодні всі добре попрацювали, показали свою майстерність, які гарні ялинки вийшли.

4.Рефлексія

Вам сподобалося працювати в Майстерні Діда Мороза?

Зараз побачимо, наскільки вам сподобалося працювати.

Якщо ви вважаєте, що впоралися з роботою, повісьте свою ялинкову іграшку на ялинку.

Подивіться, ваша ялинка стала ще кращою!

Молодці! Дякую!

Муніципальна бюджетна освітня установа

додаткової освіти дітей

«Хиркасинська дитяча школа мистецтв»

Чебоксарського району Чуваської Республіки

Конспект навчального заняття

з декоративно-ужиткового мистецтва

для учнів першого року навчання

викладача

Шатаєвої Тамари Анатоліївни

Тема заняття: виготовлення ялинкової іграшки «Снігуронька»

2016р.

План-конспект заняття з виготовлення ялинкової іграшки "Снігуронька"

Розділ програми: «Вироби до новорічного свята»

Тема заняття: «Виготовлення ялинкової іграшки»

Форма організації навчання: урок

Тип заняття: Комбінований

Форма роботи: Фронтальна

Методи навчання: розповідь, демонстрація, показ, репродуктивна, частково-пошукова

Ціль: Навчити виготовляти новорічну іграшку

Завдання

Освітні:

- формувати пізнавальний інтерес до вивчення традицій новорічного свята, історії виникнення ялинкової іграшки;

Прищеплювати дітям розуміння того, що Новорічна іграшка– це не лише атрибут зимового свята, а й частина історії нашої країни;

- розширювати уявлення дітей про прийоми паперопластики до створення нових форм;

Відпрацювання навичок роботи за шаблонами;

Розвиваючі:

Розвинути пізнавальні навички;

Сприяти розвитку дрібної моторикипальців рук;

Виховні:

- виховувати шанобливе ставлення до культурної спадщини нашої країни;

Створити святкову атмосферу напередодні Нового року;

Тривалість заняття: 60 хв.

Вік учасників: 1-й рік навчання (2-4 класи)

Засоби навчання: кольоровий папір, кольоровий картон, клей ПВА, ножиці, олівець, лінійка, фломастери, нитки.

Роздатковий матеріал: Шаблони, картки (Рефлексія)

Програмно-технічні засоби: Ноутбук, проектор, екран

План заняття:

1. Організаційний момент

2. Вступна розмова

3. Перегляд відео

4. Повідомлення теми та мети заняття.

5. Попереднє планування майбутніх трудових процесів:

- Аналіз зразка виробу;

- Складання усного плану майбутньої роботи

6. Закріплення правил техніки безпеки

7. Практична робота дітей - виконання завдання

8. Проведення фізкультхвилинки

9. Аналіз дитячих робіт, підбиття підсумків заняття

10. Рефлексія

11. Прибирання робочих місць

Хід заняття

Організаційний момент

Хлопці! Сьогодні до нас прийшли гості, вони подивляться, як ми працюємо, чого вже навчилися, і що робитимемо на цьому занятті. Давайте привітаємось із ними.

Вітаю! Тихо сіли.

Вступне слово

Хлопці, зараз яка пора року?

Вірно, зима. Зима-зима. Так ласкаво називають у російському народі найсуворіший час року. Але я думаю, що для всіх нас зима ще радісна, довгоочікувана та улюблена пора.Новий рік – найулюбленіше, чудове сімейне свято. Свято з чарівними перетвореннями та подарунками Діда Мороза. Час новорічних свят- це час гарної, доброї казки, яка приходить у кожну оселю наприкінці кожного року з настанням зимових холодів. «Що таке Новий рік?», «Хто його вигадав?» "Для чого потрібні новорічні іграшки?", "Які бувають ялинкові іграшки?" і «Як прикрашали ялинку в давнину наші предки?»

Раніше на Русі, лише 200-300 років тому, ялинку прикрашали овочом із городу, який, звичайно ж, сріблили та золотили. Звичайно ж, це була картопля. Потім люди навчилися робити скляні кулі. Мистецтво їх виготовлення зберігалося в таємниці і передавалося майстрами у спадок, з покоління в покоління. Ці кулі, обсипані срібним та золотим пилом, коштували дуже дорого і були по кишені лише небагатьом. На ялинку вішали всякі смаколики-солодкості: цукерки, яблука, горіхи – у кожній країні своє Новорічна прикраса. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати, зрізати з ялинки щось смачненьке! А ще був пряник! Раніше на Русі навіть у багатих сім'ях діти не

їли солодощі безладно, щодня, а отримували солодке на свято в кульці або розвішували на ялинці та отримували як приз. Скляні ж прикраси з'явилися лише у 19 столітті у Німеччині. Якщо вірити одній легенді, це сталося випадково. Жив та був там майстер-склодув. І ось коли настав час вбирати ялинку, виявилося, що в нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба він міг залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видмухував зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, — і все це іскрилося, переливалося і виблискувало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто не засмутився, що їх не можна з'їсти! Затія майстра виявилася настільки вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. А ялинкові прикрасистали робити з паперу, воску, вати, фольги. Прикраса інтер'єру до Нового року – дуже захоплюючий, але водночас відповідальний процес, і щоб зробити свято яскравим та незабутнім, готуватися до нього необхідно заздалегідь. Напередодні Нового року та Різдва хочеться прикрасити свій будинок. Є одна гарна традиція, що прийшла до нас з Західних країн- Вішати різдвяний вінок на двері. Звичайно, можна купити вінок у магазині, але цікавіше зробити самому. Хлопці, я вам пропоную виготовити різдвяний віночок із пахучих хвойних гілочок, який наповнить ваш будинок приємним ароматом. за народним традиціямРіздвяний Віночок має з'явитися в будинку за чотири тижні до Різдва. Щонеділі до свята в нього вставляють по свічці, кожна з яких символізує певне світле почуття: любов, віру, надію та дружбу. А також я хочу запропонувати вам зробити новорічну прикрасу на ялинку ангела-охоронця. Фігурка ангела традиційно асоціюється з Різдвяними та Новорічними святами.

Педагог: Хлопці, ви визначились із вибором сувеніру?

Повідомлення теми та мети заняття

Дійсно підновий рік повно чудес, у всіх радісне, чудовий настрій, всі чекають на подарунки і зустрічають гостей. І так вийшло, що і наше заняття відбувається напередодні цього чудового свята. Ви знаєте, щоновий рік – це найдавніший і найпопулярніший із усіх існуючих свят на Землі.

А ви, хлопці, любитеновий рік ?

Чому ви його любите?

Які новорічні традиціїви дотримуєтеся у вашій родині?

Молодці! Дуже добре! Ви все чудово, знаєте, без чого не обходиться це свято. А що ж із перерахованого є найголовнішим, без чого Новий рік

Зустрічати не хочеться?

Звісно ялинка!

Якими прикрасами можна прикрасити ялинку?

А де можна взяти іграшки для ялинки?

Чи можна зробити іграшки самим і прикрасити ними ялинку?

Хлопці, хто з вас уже здогадався, яка робота вас чекає сьогодні на уроці?

Давайте разом сформулюємо тему нашого уроку.

Тема: «Виготовлення ялинкової іграшки»

Ми справді сьогодні робитимемоноворічне прикраса для ялинки.

Демонстрація готової іграшки «Снігуронька»

Попереднє планування майбутніх трудових дій

Перш ніж розпочати роботу, давайте визначимося, з якого матеріалу ми робитимемо виробу?

Правильно, із паперу.

Чому?

(Діти відповідають)

Щоб виконати роботу, нам потрібно скласти усний план.

Упорядкування усного плану действий:

Підбір потрібного матеріалу та інструментів;

Виконаємо гофрування аркуша паперу (спочатку можна прикрасити аркуш);

Складемо лист «гармошкою» і за допомогою клею та смужки паперу скріпимо її трохи вище середини (вийде тулуб);

У верхній частині «гармошки» зробимо два надрізи;

Дві бічні смужки відігнемо в різні боки (це будуть руки);

Середню смужку розправимо (це буде шия, до неї ми приклеїмо голову);

За допомогою шаблонів обведемо голову та шапочку;

Намалюємо особу (оформляємо по власним бажанням);

З'єднаємо всі деталі та приклеїмо петельку;

Нагадування про правила техніки безпеки під час роботи з різальними інструментами.

Практична робота

Приступимо до роботи. Згадайте, що йдеться у правилі «робочої людини» - «Бережи інструменти, заощаджуй матеріали, завжди думай, як зробити роботу кращою».

Педагог стежить за поставою, за правильним виконанням операцій. Заохочує, виправляє, нагадує про раціональне використання матеріалу.

У середині заняття педагог проводить фізкультхвилинку.(Додаток 1)

Хлопці продовжують роботу, збирають виріб. Допомагають відстаючим

Аналіз дитячих робіт. Підбиття підсумків

Після закінчення роботи педагог проводить аналіз дитячих робіт:

Погляньмо, що в нас вийшло?

Ми досягли своєї мети? Виконали завдання?

Ви задоволені результатом своєї праці?

Що у роботі було найважчим для вас?

Що було цікаво?

На завершення педагог звертається до дітей:

Молодці хлопці, добре попрацювали. Ви сьогодні навчилися робити ялинкову іграшку – «снігуроньку». Тепер у вас є новорічна прикраса, створена власними руками, а ця робота, не важливо, наскільки вміло вона зроблена, завжди буде єдиною та неповторною. Адже на ній залишилися сліди ваших пальців та тепло вашого серця! Впевнена, що ви із задоволенням прикрасите нею свою новорічну красунюялинку.

Рефлексія

Можу працювати самостійно;

Можу працювати за допомогою вчителя;

Нічого не зрозумів;

(Різнокольорові квадрати).

З яким настроєм ви підете з уроку?

Діти відповідають.

Я всіх вітаю з наступаючим Новим роком! А зараз приведіть своє робоче місце в порядок, урок закінчено.

додаток 1

Фізкультхвилинка

Крутимо млин уперед,

А потім навпаки. (Обертання прямих рук вперед і назад)

Нахилятимемося всі,

Неначе стрибаємо в басейн. (Нахили вперед)

А потім назад прогнемося,

Добре розімнемося. (Нахили назад)

І пострибати нам час,

Ми не стрибали з ранку. (Стрибки на місці)

Крок на місці ув'язнення,

Це теж вправа. (Ходьба на місці)

Поскакали, потягнулись.

От і добре відпочили. (Діти сідають)

Обласне державне казенне освітня установадля учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат № 87 1 виду»

Конспект заняття з конструювання (з паперу)

у 3 «А» класі

Тема: «Новорічна іграшка».

Вихователь Павлова С.М.

м. Ульянівськ 2015

Мета заняття : Формування творчих та пізнавальних здібностей у практичній діяльності

Завдання:

Освіта:

Розширювати кругозір дітей, знайомити із традицією виготовлення іграшок для ялинки.

Повторіть правила безпеки під час прикраси ялинки.

Виховання:

Виховувати бажання та інтерес участі у підготовці до свят.

Корекції:

Розвивати комунікативні навички, удосконалювати лексичну сторону мови;

Розвивати творчі здібності учнів.

Соціалізації:

- За допомогою знайомства дітей із традиціями святкування Нового року готувати їх до входження до соціуму.

Попередня робота:

Читання художньої літератури на зимову тему. Розгляд ілюстрацій, листівок із зображенням ялинки, ялинкові прикраси.

Словникова робота:

Іграшки, снігуронька, гірлянди, кулі, рибки, свічки, Дід Мороз.

Проборудування: Зразок роботи, дошки, шаблон, серветки, ножиці, пензлики, клей.

Хід уроку:

I. Оргмомент:

Одягніть навушники*.

- Встаньте .

- Привітайте .

- Як ви чуєте ?

- Я чую добре (погано) **.

- Андрій , Запитай у Оксани, як вона чує?

___________________

* Мова вихователя

** Мова вихованців

- Оксано, як ти чуєш?

– Я чую добре.

Запитай у Максима, який зараз місяць?

Андрію, допоможи (якщо не відповість Максим).

- Грудень.

Яка пора року Маша?

Оксана, Допоможи (якщо не відповість Маша)

- Зима.

Яка взимку погода?

- Холодна.

- Йде сніг.

– Діти одягаються тепло.

- Грають у сніжки.

Яке свято у дітлахів узимку?

Стукіт у двері. Заходить листоноша і віддає листа.

Діти, нам лист: «Дітям 3 «А» класу, школа-інтернат № 87 1 виду» Від кого ж воно? Давайте відкриємо і дізнаємося, що в ньому (роздруковую, дістаю аркуш паперу, читаю ):

«Здрастуйте, дорогі хлопці! Скоро Новий рік. Мій друг Сніговик привезе Вам пухнасту ялинку. Приготував я іграшки на ялинку, налетіла зла завірюха і розбила всі іграшки. Чим прикрасити ялинку? Хлопці, допоможіть зробити іграшки для ялинки. Дякую. Чекайте на Ялинку!».

Ваш Дід Мороз».

Яким буде свято?

- Новий рік!

- Хлопці, як ви вважаєте, зможемо допомогти Діду Морозу?

- Так.

- Якими іграшками можна прикрасити ялинку?

- намистами,

- гірляндами,

- зірками,

- рибками,

- хлопавками,

- будиночками.

- Прикрасити запаленими свічками ялинку можна?

– Ні. Не можна.

Що може трапитись?

- Пожежа.

- Правильно, не можна одягати ялинку свічками.

Який у нас черговий звук?

- звук "Р".

-АРА-ОРА-УРА-ІРА.

Подивіться та послухайте.

Андрію читай.

Оксано читай.

Максиме читай.

Маша читай.

Слова на літеру "Р".

Куля, рибка, мороз, гірлянда, Снігуронька.

Оксано читай.

Андрію читай.

Максиме читай.

Маша читай.

(В учнів лежать листочки зі складами та словами, ми читаємо разом та індивідуально.)

Молодці!

- Послухайте віршпро ялинку (вірш Е Олександрової. ):

Маленькій ялинці

Холодно взимку

З лісу ялинку

Взяли ми додому.

Намиста повісили

Встали в хоровод

Весело, весело,

Зустрінем

Новий рік!

Основна частина:

Вихователь: Діти, а ви знаєте, що раніше в магазинах іграшок не було, новорічні іграшки робили самі з кольорового паперу.

Давайте і ми прикрасимо ялинку саморобними іграшками. Для цього нам потрібний папір: У кожного на столі лежить альбомний лист, де намальовані шаблони діда Мороза. Потрібно вирізати деталі та склеїти вийде іграшка діда Мороза.

Подивіться на зразок, ось іграшка Дід Мороз.

Подивіться уважно і скажіть:

Що лежить у вас на столі?

Учні : Дощечка, папір, ножиці, серветка, пензлик, клей.

- Маша, чого в тебе немає?

-Клея?

-Молодець, Маша, уважно подивилася.

- Маша, візьми клей.

- Дякую.

Як називаються предмети одним словом?

- обладнання.

Правильно. Обладнання, що допомагає у роботі.

З чого ми розпочинаємо роботу?

Уважно дивіться та скажіть:

Що у мене в руках?

- Папір з шаблонів.

Що вирізатимемо за шаблоном?

- Вирізаємо частини тіла.

– Які частини тіла?

-Називаємо всі разом частини тіла.

Правильно.

Чим вирізатимемо деталі?

Максим.

- Ножицями.

Як користуватися ножицями?

Марійка.

-Акуратно (уважно, обережно).

Молодець.

Перед роботою «Зігріємо ручки» вправу на кисті рук.

Подивіться, що у мене в руках?

- Папір із шаблонами.

Подивіться, що я робитиму?

Спочатку вирізаємо більшу частину – шубу.

Ви можете разом зі мною вирізати.

Що ми вирізаємо?

Максим

- Шубу.

Вирізали?

Можемо її склеювати.

Що склеюватимемо?

Марійка.

Шубу.

Що вирізатимемо зараз?

Андрію?

Вирізаємо обличчя та голову.

Молодець.

Склеюємо.

Що зараз робимо, Максиме?

Склеюємо.

Дивіться як я одягатиму голову на тулуб.

Максиме, що я роблю?

Одягаємо голову на тулуб.

Робимо.

Дивимося, що я робитиму?

Оксана: Що я роблю?

Вирізаємо праву та ліву руки.

Усі виконали.

Подивіться їсти маленька рукавиця і мішок із подарунками.

Вирізатимемо.

Подивіться, як я склеюватиму деталі.

У праву руку ми наклеїмо мішок з подарунками, а в ліву руку рукавичку.

Максиме, що будемо наклеювати в праву руку і ліву руку?

У праву руку наклеюємо мішок з подарунками, а в ліву рукавичку

Робимо.

Подивіться, що ми робимо?

Праву руку наклеюємо праворуч, а ліву з лівої.

Андрію, що ми будемо склеювати?

Праву руку справа боку, а ліву руку з лівого боку.

Молодець!

Усі деталі наклеїли?

Маша, все наклеїли.

Хто в нас вийшов?

Іграшка діда Мороза.

Вихователь : у процесі роботи підходжу до кожної дитини, якщо потрібна допомога, допомагаю.

Вихователь: Молодці, дуже гарні, вийшли іграшки.

Заключна частина:

Діти приносять роботи на перегляд (ставлять на стіл).

Вихователь: Хлопці, якими іграшками прикрашають ялинку?

Кому сподобалося робити ялинкові іграшки?

А кому було важко у роботі?

Молодці у всіх вийшли красиві новорічні іграшки. До свята залишилося кілька днів, наші іграшки висохнуть, а потім прикрасимо ялинку. Я думаю, іграшки будуть гарно виглядати на ялинці.

Стук у двері - іграшка ведмедик.

ВЕДМЕДИК: Здрастуйте, хлопці! Я від Діда Мороза прийшла довідатися, чи ви виконали його прохання.

Учні: Так.

ВЕДМЕДИК: Молодці, які гарні іграшки зробили на ялинку… радіє. За чудову роботу Дід Мороз дав вам шоколад.

Вихователь: Дякую велике тобі ВЕДМЕДИКА та Діду Морозу за шоколад.

ВЕДМЕДИК: До побачення, хлопці. Іде.

Вихователь: Заняття закінчено, зніміть навушники.

Поділитися