Заняття з навколишнього світу інтегровані. Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім світом з використанням ікт

Інтегроване заняття з навколишнього світу та мовленнєвому розвитку, у другій молодшій групі. «У світі тварин»

Цілі:

1. Формувати у дітей уявлення про свійських та диких тварин: їх зовнішньому вигляді, харчування, особливості способу життя

2. Розвивати моторику апарату артикуляції. Навчати інтонаційної виразності мови, активізувати та збагачувати словник.

3. Виховувати чуйність, доброзичливість.

Обладнання: відеопроектор, м'яч, картинки із зображеннями тварин, весняного лісу, повітряні кульки.

Хід заняття:

Діти входять до музичної зали.

Вихователь:Діти, до нас прийшли гості, давайте з ними привітаємось.

Діти вітаються.

Висп.:Ми з вами зібралися в музичному залі, щоб вирушити у подорож. А ви знаєте, на чому можна подорожувати?

Відповіді дітей:На машині, потягом, літаком.

Висп.:А що така подорож – це коли люди вирушають на прогулянку у далекі місця. А ми з вами сьогодні вирушимо у подорож на повітряній кулі.

Вихователь: Вирушаємо у подорож! Подивіться, яка у нас з вами є повітряна куля на чарівному екрані. Розсідайте зручніше.

Запропонувати дітям сісти на стільці, розставлені півколом.

Висп.:Закрийте очі, зараз ми злітатимемо. Полетіли. Розплющуйте очі. Діти подивіться, як ми високо піднялися, яке гарне небо.

На екрані зображення небо.

Висп.:Якого воно кольору? (блакитне, синє). А он там летить птах, а он ще один. А ось летить ціла зграя птахів.

(На екрані малюнок неба та птахів.)

Вихователь: Хлопці подивіться там, здається, щось видніється Що це таке? Ви бачите? Це будиночок. Давайте приземлимося і подивимося, хто там живе.

Малюнок будинку.

Вихователь:Приземляємось. Закривайте очі. Приземлились. Розплющуйте очі. Як ви вважаєте, хто може жити в такому казковому будиночку.

Відповіді дітей:

На екрані з'являється зображення Машеньки.

Висп.:Ви довідалися, хто це?

Відповіді дітей:Машенька.

Висп.:Правильно, це Машенька. Подивіться, яка вона весела і задерикувата. А Машенька мешкає не одна. Хочете дізнатися, які тварини живуть у дворі Машеньки. Я зараз загадаю загадки, а ви уважно слухайте та постарайтеся їх відгадати.

Ку-ка-ре-ку кричить він дзвінко,

Плескає крилами голосно-гучно,

Курочок вірний пастух,

Як звати його? (півень).

Мохнатенька, вусатенька,

Молочко п'є,

Пісеньки співає. (кішка)

Голодна - мукає,

Сита - жує,

Малим дітям

Молоко дає. (корова)

З господарем дружить,

Будинок вартує,

Живе під ганком,

Хвіст кільцем. (собака)

Під дощем вона гуляє,

Щипати траву обожнює,

Кря кричить, все це жарт,

Ну звичайно це – (качка).

Скок-скок, скок-скок,

Хвіст та грива на бочок.

Іго-го кричить він голосно

Б'є копитцем дзвінко-дзвінко. (Кінь)

Хвіст гачком,

Ніс п'ятачком. (порося)

(Вихованець загадує загадки. До кожної загадки на екрані з'являється зображення тварини: півень, собака, кішка, корова, свиня, кінь, порося)

Вихователь: Молодці хлопці! Усі загадки розгадали. Тепер пропоную вам відпочити. А зараз давайте пограємося з вами у гру «У кого хто є? Я називатиму вам дорослу тварину, а ви мені їх дитинчат.

(вихователь кидає дитині м'яч і називає дорослу тварину)

У кішки? .... Кошеня

У корови? - теля….

У собаки?

У качки?

У коня? -Лешеня

У свині?...порося

Пограли, відпочили, пропоную продовжити подорож.

Малюнок неба

Діти подивіться уважно, що там видніється внизу?

(На екрані з'являється весняний ліс.)

Відповіді дітей:Це ліс.

Висп.:Правильно це ліс. Давайте приземлимося і заглянемо до нього. Подивіться, як гарно в весняний ліс. Все довкола прокидається після довгої зими. Дерева незабаром стануть зелені.

Вихователь:

Добрий ліс, старий ліс!

Сповнений казкових чудес!

По стежці ми підемо,

Тихо ми до нього увійдемо.

Давайте пройдемо доріжками нашого чарівного лісу.

Вихователь:Коли ми йдемо лісом, здається, що в лісі нікого немає. Але це негаразд. У лісі багато лісових мешканців. Хто ж живе у лісі?

Відповіді дітей

Вихователь: Ой, подивіться, хто це сидить під ялинкою?

На екрані з'являється кролик

Відповіді дітей:заєць.

Висп.:Правильно, це заєць.

Вихователь:Подивіться, який зайчик? Якого кольору має шубка? (біла). А якщо ми його торкнемося, яка в нього шубка? (м'яка, пухнаста). Які у зайчика вушка? (Довгі). А який хвостик? (короткий). А як називається дитинча у зайчика? (зайченя). А тепер давайте пограємо із зайчиком. Як стрибає зайчик?

Зайчик стрибав, стрибав, стрибав!

І втомився! (Діти виконують рухи)

Хвостиком поворухнув,

Вушка вгору підняв…

Вихователь:Подивіться, хто це сидить і дивиться на нас?

На екрані зображення білки.

Відповіді дітей: білка.

Привіт, білочка! Цок-цок-цок. Це так білочка з нами вітається. Давайте і ми з нею так само привітаємось (цок-цок-цок). Які у білочки вушка? (маленькі, на кінцях пензлика). А хвостик? (пухнастий). Очі? (маленькі, круглі, чорні). А як називаються, дитинчата у білочки? (Більчата). Правильно.

Висп.:Діти, а де ж живе білочка? (У дуплі). Білка в дуплі має комору, вона там зберігає свої запаси. Знаєте, які?

Відповіді дітей:гриби, горіхи, шишки.

Вихователь: Білочка, послухай, яку пісеньку ми про тебе знаємо.

Ритмічна гра «Білочка»

Я пухнастий звірятко!

Цок-цок-цок, цок-цок-цок. (плескають у долоні)

Дуже спритне звірятко!

Цок-цок-цок, цок-цок-цок. (вдаряють вказівними пальцями)

Хочеш білочка горішків?

Цок-цок-цок, цок-цок-цок. (стискають і розтискають пальці)

Хочеш біленький грибок?

Цок-цок-цок, цок-цок-цок.

Висп.:Ой, хлопці тихо. Тут десь ведмедик живе, зараз він спить у своєму будиночку. А ви знаєте, як називається будинок у ведмедя?

Відповіді дітей:барліг.

Сприйняття: Правильно, барліг.

Ведмідь у барлозі міцно спить, його не можна будити.

Він з осені свій жир збирав, багато їв і багато пив.

У нього взимку одна турбота: міцно спати та весни чекати.

зображення із зображенням ведмедя

Висп.:Згадаймо, якого кольору його шубка? (коричневий). Які вушка? (маленькі, круглі). Що в нього на лапах? (кігті). А що їсть ведмідь? (Ягоди, горіхи, рибу, мед). А як ми називаємо дитинчат ведмедя? (ведмежата)

Висп.:Ну що, ми погостили в лісі, нам час повертатися до дитячого садка. Запрошую вас на повітряну кулю. Сідайте зручніше. Закриваємо очі, злітаємо.

Картинка із зображенням групи

Висп.:Ось ми й повернулися до дитячого садка. Згадаймо, кого ми сьогодні бачили в гостях біля машеньки?

Відповіді дітей (корову, порося, кінь, кішку, собаку ...)

Висп.:А як ми можемо назвати цих тварин одним словом?

Відповіді дітей:домашні тварини.

Висп.:А кого ми зустріли у лісі?

Відповіді дітей:кролика, білочку, ведмедя.

Висп.:А як ми назвемо цих тварин одним словом?

Відповіді дітей:дикі тварини.

Рефлексія:

На цьому наша подорож закінчена. Ви хотіли б ще помандрувати. А на згадку про цю подорож я вам усім дарую по повітряній кульці. Ви всі молодці!

Вихователь роздає дітям повітряні кульки.

Висп.:Давайте попрощаємось із нашими гостями, і запросимо їх до нас у гості ще раз.

Наливайко Ірина Миколаївна
Посада:вихователь
Навчальний заклад:МБДОУ "Дитячий садок "Теремок" смт.Гвардійське
Населений пункт:Крим Сімферопольський район
Найменування матеріалу:методична розробка
Тема:Інтегроване заняття з навколишнього світу "Подорож у весняний ліс".
Дата публікації: 25.02.2017
Розділ:дошкільна освіта

Інтегроване заняття з навколишнього світу «Подорож у весняний ліс».

Ціль: Удосконалювати з дітьми нетрадиційні способи малювання.

Розвивати творчу уяву, створювати умови для розвитку творчих

здібностей.

Розширювати знання та уявлення дітей про навколишню природу. Виховувати інтерес до

весняним явищам природи, емоційну чуйність на красу весни.

Обладнання: сюжетні картинки із зображенням весняного лісу, предметні картинки

із зображенням комах, роздатковий матеріал для малювання на кожну дитину,

пензлі, гуаш, ватяні палички, стаканчики, фігурки з пінопласту, серветки.

Хід заняття:

Привітаємось з нашими гостями, скажемо доброго ранку!

Ось ми і почали день з добрих слів. Уявімо, що ми в лісі.

Подивіться, які високі деревау лісі. Листочки на них зелені, і трава-

мурашка, що росте під деревами, також зелена. А небо над ними синє-синє! Ви ще

були в дитячому садкуколи пройшов дощ. Подивіться на небо! Що це за кольорові

смужки? Правильно, це веселка.

Ах ти, веселка-дуга

Ти висока і туга,

Не дай дощ,

Дай нам відерце.

Щоб діткам погуляти,

Щоб зайчатам поскакати

Потрібно сонечко - дзвіноце!

Ви знаєте, чому заснули кульбаби? На небі з'явилася хмара, сонце сховалося, скоро

піде дощ. Яка весна без дощу? Де хлопці можна сховатися від дощу?

Правильно, під парасолькою. Проводжу рухливу гру "Сонечко та дощик".

Виглянуло сонечко!

Ідіть все гуляти!

Якщо дощ почнеться,

Доведеться до хати бігти!

Після слів дорослого: Дощ! Раз-два-три! Додому біжи!» вони біжать під парасольку. Через

деякий час вихователь знову вимовляє: «Сонечко! Можна йти гуляти!», гра

повторюється.

Які ви уважні! Нікого дощик не замочив! Непомітно забирається зображення

хмари. Дощ скінчився.

Хлопці, весна приготувала вам подарунки. Ось ці дві чудові весняні

картини. Давайте підійдемо і уважно їх розглянемо (діти підходять до столів з

картинами)

Хлопці, яка пора року на картинах? (весна)

А як ви здогадалися? (Сонечко яскраво світить, зелена трава, з'явилися комахи:

метелики, сонечка, гусениці) .

Подивіться, кого я спіймала?

Діти. Сонечко.

Давайте розглянемо її. Яка вона? (форма, колір).

Сонечко, а хлопці про тебе потішку знають.

Сонечко,

Політ на небо.

Принеси нам хліба.

Чорного та білого, тільки не горілого.

(Діти імітують рухи руками)

Хлопці, весна залишила нам скриньку. Давайте відкриємо і подивимося, що в ньому.

Вихователь відкриває скриню і дістає маленьких сонечок.

Уважно подивіться і скажіть, що не встигла домалювати весна сонечка?

(плями на крильцях).

Давайте малюємо цятки чарівними паличками!

(Діти йдуть на робочі місця та за допомогою ватних паличокприкрашають крильця

чорними точками).

Які красиві вийшли сонечка.

Хлопці, поки на сонечках висихають цятки, я запрошую вас пограти зі

своїми пальчиками. (Гра під музику).

Хлопці, сонечко каже, що в нього багато друзів і хоче, щоб відгадали їх.

(Загадки про комах. Показ ілюстрацій).

Чи не звір, не птах,

Ніс, як спиця.

Там, де сідає,

Може кров пролитися.

З гілки - на стежку,

Стрибка пружинка -

Зелена спинка,

По травах та билинках –

Перестрибне і стежку.

(Коник)

Спочатку тчить,

Потім плете,

Втомиться -

Видобуток чекає.

Хто над нами догори ногами

Ходить - не бояться,

Впасти не боїться,

Цілий день літає,

Всім набридає?

Під землею він риє хід,

Але не кріт!

Хлопці садять своїх сонечок на галявину.

Хлопці, а в скрині ще щось є.

Та це ж метелики!

Метелики не яскраві, їхня весна теж не встигла оживити, допоможемо розфарбувати наших

метеликів? (так)

Діти вибирають метелика та розфарбовують його в техніці монотипії під спокійну музику.

Які яскраві різнокольорові метелики в нас вийшли.

Я пропоную наших метеликів помістити на галявині.

Хлопці, а зараз пограємось у гру «Квіточки».

Наші жовті квітирозпускають пелюстки. (Піднімають догори долоні з розтиснутими

пальцями, Вітер трохи дихає, пелюстки колишає. (ворушать пальцями).

Наші жовті квіти закривають пелюстки. (Стискають пальці в кулак).

Головою хитають, тихо засинають. (Піднімають і відпускають кулаки кілька разів) .

Діти, подивіться, чи ми з вами всіх оживили комах?

Хто в нас залишився нерозмальованим? (гусениця)

Давайте гусеницям допоможемо стати яскравими та красивими, для цього нам потрібні шматочки

пінопласту.

А як називається цей незвичайний спосібмалювання? (друк)

(Діти під музику зафарбовують шматочками пінопласту тулуб гусениці)

От і гусеницю пожвавили, допомогли весні!

Діти! Ви впоралися з усіма завданнями та допомогли весні.

Вам сподобалось? (так)

А зараз комарики та коники в коло швидше все вставайте, дружно танець починайте.

Комунікативний танець «Вперед чотири кроки» (1 раз – по одному 2 – у парах, 3 раз з

гостями або будь-який інший танець).

Хлопці, тут якийсь пеньок, а поряд лежить мішечок.

Вихователь шукає разом із дітьми пеньок і знаходить у ньому мішечок із солодощами.

Діти ви сьогодні побували у чарівному весняному лісі. Порадували весну своєю роботою,

старалися, добре танцювали, відгадували загадки. Вам сподобалося сьогоднішнє

заняття? Що найбільше сподобалося?

Програмний зміст: закріплювати знання про зиму, її прикмети, про життя звірів у лісі, познайомити з термометром.

Вчити самостійно, складати завдання та «записувати» і закріплювати знання про зв'язки та відносини між суміжними числами, закріплювати знання про геометричні фігури та їх властивості. Вправляти у рахунку на слух. . Виховати любов до природи.

Матеріал: , термометр, знаки + — = цифри іграшки зайчик і ведмідь, креслення намальовані силуети.

Хід інтегрованого заняття

Сьогодні ми вирушаємо в гості зайцю Степашку та його другові ведмежатку Топу. Прийшла осінь, стало холодно, ведмежа Топ ліг у барліг і міцно заснув, а зайченя Степашка лісом бігав, їжу собі добував. Якось прокинувся Степашка, а довкола білим-біло. Що сталося хлопці? (Настала зима). Проводиться гра «Назви сусідів». Дивиться Степашка, а сніжинки один на одного зовсім і не схожі.

Чим відрізняються сніжинки? Чим схожі? Скільки сніжинок упало біля Степашки, що сніжинка лежить праворуч, ліворуч, попереду, ззаду. Захотіло зайченя своєму другові ведмежатку Топу про зиму розповісти. Прибіг до нього, а він спить, стукав, стукав, він все одно спить. Скільки разів стукнуло зайченя (рахунок на слух до 10). Вирішив тоді зайченя про інших звірів дізнатися, чим вони займаються взимку.

Звертається увага на тварин, малюнки, яких висять на дошці. Гра з м'ячем.

Дітям запитують життя звірів взимку. Наприклад.

Що їсть білка взимку?

Як їжачок проводить зиму?

Став Степашка завдання про звірів вигадувати та записувати їх.

Давайте, і ми хлопці про звірів завдання складемо і запишемо її.

Холодно Степакові стало. Як ви вважаєте чому?

Яка погода взимку?

Чим можна виміряти температуру?

Пояснити, що на термометрі стоять цифри, чим вище піднімається червоний стовпчик, чим вища температура і навпаки.

А ви добре знаєте числа?

Гра «Назви сусідів», хто помиляється, того мороз заморозить.

Щоб Степашку зігрітися проводиться гра. Хто швидше перенесе крижинки (блоки Дьєнеша)

Діти діляться втричі групи, дається завдання:

  • Групі перенести блоки не червоні, сині, не круглі, не квадратні, не трикутні.
  • Групі не жовті, червоні, не круглі, не квадратні, не прямокутні.
  • Групі не сині, не жовті, не трикутні, квадратні, не прямокутні.

З'ясовується які блоки залишились?

Дивиться Степашка, поки він з нами грав, сніг такий випав, що засинав дерева, будинки, все довкола. Пропонується дітям подивитися та домалювати предмети, що засинав сніг.

Наприкінці проводиться підсумок занять. Степан прощається з дітьми.

Інтегроване нестандартне заняття з предметів грамоти, математики, ознайомлення з навколишнім світом.

Тема: Морська пригода. Узагальнення вивченого матеріалу, перевірка знань учнів.

Цілі : Повторити з учнями прямий порядковий рахунок, геометричні фігури, літери, назви птахів, види транспорту.

Продовжувати розвивати навички та вміння усного мовлення.

Уточнити уявлення дітей про море та морських подорожах, кораблі.

Формувати креативне мислення, уміння фантазувати, самостійно знаходити правильний вихід із ситуації.

Виховувати любов до природи, прагнення дбайливому відношеннюдо птахів.

Обладнання: малюнок на дошці, карти, квитки-номери, геометричні фігури, пляшка з посланням, музичні заставки, рахункові палички, малюнки птахів.

Хід заняття .

    Організаційний момент.

    Педагог : Хлопці, ви любите пригоди та подорожі? Сьогодні наш урок буде незвичайний і на нас з вами чекають неймовірні пригоди, але щоби все у нас сьогодні було добре, ми повинні з вами стати в дружнє коло, міцно потиснути руку другу і подумки побажати собі та своїм друзям удачі.(учні, стоячи у колі тиснуть руку сусідові і посміхаються одне одному).

П : Щоб дізнатися на чому ми сьогодні вирушимо в дорогу нам необхідно виконати завдання На дошці написані цифри, ви повинні з'єднати крапки в порядку зростання цифр, і тоді ми дізнаємося, на чому ми вирушаємо назустріч пригодам.

Діти : Ми вирушаємо в дорогу на кораблі

Якого виду транспорту належить кораблик? (водного транспорту)

П : Це означає, що на нас чекають морські пригоди Щоб потрапити на кораблик, я вам роздам квитки з номерами. Ви дивіться на цифри на ваших квитках і сідайте до каюти з відповідним номером (за парту)

Діти сідають за парти.

П : Що ще стосується водного транспорту? (катер, пароплав, підводний човен, човен, яхта і т.д.)

Які види транспорту ви знаєте? (наземний, повітряний)

Що стосується наземного транспорту? (автобус, легкова машина, вантажівка, велосипед, мотоцикл і т.д.)

Що стосується повітряного транспорту? (Літак, вертоліт, повітряна куля, ракета і т.д.).

Молодці, а тепер дамо гудок і вирушаємо.

П : Хлопці подивіться хвиля принесла нам пляшку з посланням Давайте ми його відкриємо! (Виймається записка з пляшки) Записка дуже дрібна і її буде важко прочитати. Зараз ми ляснемо 3 рази на долоні, і записка збільшиться. (Діти ляскають, відкривається частина дошки з написом)

Діти читають речення.

Запитання по тексту:

    Як пишуться слова у реченнях (Слова у реченнях пишуться на відстані один від одного)

    Розділити слово на склади і поставити наголос.

    Які бувають букви та звуки? (Літери та звуки бувають голосні та приголосні)

    Як вимовляються голосні звуки? (Голосні звуки вимовляються протяжно, повітря проходить вільно і їх можна проспівати)

    Як вимовляються приголосні звуки? (При вимові приголосних звуків повітря зустрічає перешкоду, йому заважають зуби, губи та язик)

    Чим відрізняються звуки від букв? (Звуки ми чуємо і говоримо, а букви пишемо та бачимо)

    Чому слово Діна написане з великої літери? (Бо імена та прізвища людей пишуться з великої літери)

    Що ще ми пишемо з великої літери? (З великої літери ми пишемо назви міст, сіл сіл, річок та початок пропозиції)

    Чому в слові жив після ж ми написали букву і, хоча чується? (Бо є таке правило жи-пиши з буквою і)

П : Послання ми з вами прочитали час у дорогу Але ми з вами трохи втомилися. Давайте вийдемо на палубу і розважимося.

(Діти виходять до дошки.) коли гратиме музика, всі танцюють, але коли музика припиняється я вам показую геометричну фігуру, яку ви повинні побудувати.

Трикутник, діти беруться за руки по троє людей.

У трикутника 3 сторони та 3 кути.

Квадрат , діти беруться за руки чотири людини.

У квадрата 4 сторони, 4 кута та всі сторони рівні.

Коло , діти створюють 2 кола

Овал , діти вишиковуються у великий овал

Відпочили час у дорогу.

Але куди ми попливемо з вами? Щоб знати, подальший маршрут нам потрібна карта.

(Відкривається картка)

Щоб визначити курс нашого корабля, ми повинні виконати завдання:

Що зайве у рядках.

В,Н,К, 4 ,У,О,Р ----зайва цифра 4, це літери.

А,О,У, У ,И,І,Е---зайва буква В, тому що вона згодна, інші букви голосні.


А Р Н УГ

П: Згідно з картою ми пливемо на острів птахів. (.)(Звучить музика Г.Кричевського "Пливе кораблик", діти по парах обіймаються за плечі і погойдуються в такт музиці)

(На дошці висять зображення птахів)

П : Яких птахів ви знаєте?

1 варіант : Соловей, ластівка, шпак, грак, зозуля, лебідь.

Які це птахи? (Ці птахи перелітні, вони відлітають восени в теплі краї, а повертаються навесні)

Що ви знаєте про цих птахів?

(Соловей дуже гарно співає. Ластівка прилітає пізніше за інших. Є така народна прикметаякщо ластівки літають низько бути дощу. Шпак селиться в будиночку, шпаківні і там виводить своїх пташенят. Грак прилітає найпершим і приносить на крилах весну. Зозуля погана мама, вона кидає своїх дітей, підкидаючи свої яєчка в гнізда до інших птахів.)

2 варіант : Дятел, синиця, горобець, ворона, сніговик, клест.

Які це птахи? (Ці птахи зимують, вони всю зиму живуть з нами і не бояться холодів)

Як ми повинні допомагати птахам узимку? (Робити годівниці, підгодовувати птахів)

Що ви знаєте про цих птахів? (Дятел-лісовий лікар, він захищає дерева від різних комах. Дятел довбає своїм дзьобом дупло, в якому поселяються білки та інші птахи. Вони живуть у дуплі як у будиночку і не замерзають взимку. Горобець дуже спритний птах. Ворона любить все блискуче, так і намагається чапнути і забрати втрачену брошку або блискітку. Снігур великий аматор горобини у нього навіть грудка червона як ягоди горобини. )

П : Хлопці нам настав час у дорогу, але на нашому кораблі трапилася біда, прохудилася корма і її потрібно полагодити. Діставайте свої палички.

(Діти готують лічильні палички)

щоб корабель полагодити, нам потрібно виконати наступні завдання.

    Відрахуйте 6 паличок і збудуйте з них будиночок.

    Скільки паличок потрібно прибрати, щоб залишилося 5 (1 паличку)

    З п'яти паличок побудуйте квадрат та 2 трикутники

    Візьміть дві палички і викладіть квадрат, на парті використовуючи парту.


    За допомогою однієї палички викладіть на парті трикутник.

П : Ви впоралися із завданням, наш корабель справний і пора в дорогу

(Звучить музика Г.Кричевського "Пливе кораблик", діти по парах обіймаються за плечі і погойдуються в такт музиці)

П : Ось ми з вами і повернулися додому У вас на парті лежать прапорці. Якщо наші пригоди сьогодні вам сподобалися, ви піднімаєте червоний прапорець, а якщо щось, вам не сподобалося або було нудно і нецікаво ви піднімаєте чорний прапор.

(Діти піднімають прапорці)

П : Що вам сподобалося найбільше, що вам запам'яталося найбільше? (Аналіз заняття)

Аналіз роботи дітей.

П : Хлопці, на згадку про нашу пригоду я хочу вам подарувати зірочки Всі зірки знаходяться на небі, нехай ці зірки стануть для вас путівниками і вкажуть вам дорогу в шкільне життя, до нових знань.

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі

«Подорож Мордовією на великій повітряній кулі».

Цілі: - формувати уявлення про повітряний транспорт – повітряну кулю;

закріпити знання правильного дихання;

Продовжувати формувати правильність вимови звуку (С);

Закріпити вміння на слух визначати знаходження звуку (С) у слові;

закріпити знання видів транспорту;

Закріпити знання перелітних птахів;

Закріпити знання лісових та садових ягід;

Закріпити знання домашньої адреси;

Формувати вміння створювати аплікаційну композицію нетрадиційним методом;

Виховувати повагу та любов до свого краю;

Закріпити оборотний рахунок від 10 до 0.

Матеріал:карта Мордовії; ілюстрація повітряної кулі; ілюстрація перелітних птахів; ілюстрації садових та лісових ягід; клей, кольоровий картон – блакитного чи фіолетового кольору, кисть для клею, підставка для пензля, серветки; аудіо запис свисту вітру; аудіо запис щебету птахів.

Хід заняття:

Вихователь:Хлопці, я сьогодні запрошую Вас вирушити в подорож нашим краєм. Чи згодні? (Так.)

Вихователь:А на чому ми з вами можемо вирушити у подорож? (Відповіді дітей)

Вихователь:А я вам пропоную полетіти на повітряній кулі. (Показується ілюстрація повітряної кулі). Повітряна куля – це що таке? ( Транспорт)

А які види транспорту ви знаєте? Повітряний, наземний та водний)

Назвіть, будь ласка, повітряний транспорт. (Відповіді дітей)Чому він так називається? (Відповіді дітей)

Назвіть, будь ласка, водний транспорт. (Відповіді дітей)Чому він так називається? (Відповіді дітей)

Назвіть будь ласка наземний транспорт. (Відповіді дітей)Чому він так називається? (Відповіді дітей)

Вихователь:Хлопці, а хто знає, як треба рахувати по порядку: 1,2,3 чи потрібен інший, зворотний рахунок (відповіді дітей). Ми попросимо Кирила порахувати від 10 назад і дати команду до відльоту.

Вихователь:Хлопці, чуєте, як свистить вітер. (аудіозапис свисту вітру)А, давайте і ми з вами трохи посвистимо (С-С-С-С-С).

Звук «С» голосний чи приголосний? (Згідний)

Він дзвінкий чи глухий, твердий/м'який? Наведіть приклади, де звук С буде твердим. (Діти наводять приклади).Наведіть приклади, де звук С буде м'яким. (Діти наводять приклади).

(Аудіозапис щебетання птахів).

Дивіться, нам назустріч летять птахи, а як ви вважаєте, які це птахи? (На дошці ілюстрації перелітних птахів)

Вихователь:Молодці – це з теплих країн повертаються до нас перелітні птахи.

Вихователь:Зараз ми з вами пограємось у гру «Знайди звук». Перед вами ілюстрація перелітних птахів. Треба буде назвати птахів, у назві яких є звук (С).

Поділитися