Інтегроване заняття ст гр весна. Конспект інтегрованого заняття у старшій логопедичній групі "в гостях у весни"

Конспект комплексного заняттяв старшій групі«Подорож навесні».

Павлова Галина Анатоліївна вихователь МБДОУ « Дитячий садок«Малюк» Смоленська область
м. Рославль.

Комплексно- тематичне планування передбачає проживання дитиною однієї теми на певний період різних видахдіяльності. Тому закономірним є проведення наприкінці тематичного періоду такого заходу, який дозволить дітям у цікавій формі узагальнити та закріпити отримані знання, застосувати їх у практичній діяльності, активізувати пізнавальні та комунікативні навички дітей, сформувати позитивні взаємини між вихованцями, уміння взаємодіяти у колективі, а педагогові зрозуміти наскільки добре засвоєний матеріал.
Занурення у тему:«Весна» дало змогу не лише інтегративно вирішити вихователю – освітні завдання з різних освітніх областей, а й використати всі види дитячої діяльності, які організуються максимально цікаво та корисно для дітей. Ретельна підготовка педагога до тематичного дня окупається сповна емоційно – позитивною реакцією дітей, їх максимальною активністю. Це заняття пройшло випробування на практиці, було апробовано мною та моїми колегами у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Я сподіваюся, що воно виявиться корисним вихователям дитячих садків.
МЕТА:формувати уявлення про весну, як період пробудження природи. Передавати у малюнку характерні особливостівесняної природи (весняний захід сонця).
Освітні: закріпити та узагальнити знання про весняні явища в природі. Вчити складати розповідь за картинками. Вчити розташовувати малюнок на всьому аркуші паперу.
Розвиваючі:розвивати логічне мисленнядітей шляхом вирішення логічних завдань. Розвивати інтерес пізнання природи. Розвивати зорове та слухове сприйняття. Розвивати навичку одержання нового відтінку шляхом змішування фарб, навичку малювання по сирому з метою отримання ефекту розмитості, напівпрозорості, розвивати почуття композиції.
Виховні: виховувати в дітей віком любов до природи, культуру спілкування, вчити доводити свої судження, вести дискусію, відстоювати свою думку до образотворчої діяльності.
Матеріал для заняття:
Зображення весни.
Зображення з явищами в природі навесні.
Зображення весняного заходу сонця.
Акварельні фарби.
Воскова крейда
Щітки.
Банки з водою.
Аркуші білого паперу.
Серветки.
Вихователь: сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож Ви згодні.
Діти……
Вихователь: ми вирушимо в гості до такої пори року, яка подобається всім, але щоб дізнатися про який час ми будемо говорити, ви повинні відгадати загадку. Слухайте уважно.
Загадка:
Крокує красуня,
Легко землі торкається.
Іде на поле, на річку,
І по сніжку, і по квітці.
Діти……(весна).
Вихователь: а може, це не весна? Хлопці відгадка на цю загадку ось вона. Нічого не розумію? Конверт, щоб знайти відгадку ви повинні відповісти на запитання. Спробуємо відповісти.
Діти.
Вихователь:Я думаю, що ми впораємося.
1.Струмки біжать швидше,
Світить сонечко тепліше
Горобець погоді радий
Зазирнув до нас у дитячий садок.
Про який місяць, це вірш.
Діти……(березень).
У ніч мороз
З ранку – крапель
Значить на подвір'ї.
Діти……..(квітень).
Сад приміряв білий колір,
Соловей співає сонет,
У зелень наш одягнувся край
Нас теплом зустрічає.
Діти……(травень).
Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо весняні місяці?
Діти……..(березень, квітень, травень)
2. Між гілок новий будинок
Немає дверей у будинку тому,
Тільки кругле віконце,
Не пролізе навіть кішка.

Діти……..(шпаківня).

Вихователь:Хто живе у шпаківні?
Діти……(шпаки)
Вихователь: З яких геометричних фігур складається шпаківня.
Діти…….(прямокутник, трикутник, коло).
3.На лісовій проталіні
Виросла квітка маленька
Ховається у валежник
Біленький.
Діти: ... (Пролісок)


Вихователь:порахуйте, скільки пролісків розпустилося?
Діти……
Вихователь: хлопці, дивлячись на цю картинку, ми можемо сказати, що це


(Весна).
І розмова у нас сьогодні піде про весну.
Вихователь:А чому весну називають червоною?
Діти……..
Вихователь: Продовжимо подорож весною. Ось ще одне завдання (конверт із картинками, на яких зображені прикмети весни). Щоб виконати завдання, ви повинні розбитись на групи. Для цього ви візьміть коло кольору, що вам сподобався, і станьте за стіл з колом такого ж кольору, як ваша. Слухайте завдання.
Розкладіть прикмети весни з ранньої, до пізньої. Нагадую, розкладаємо ліворуч, праворуч по порядку (діти працюють за столами).










Після виконання вихователь оцінює правильність виконання завдання.
Пропоную розповісти, з чого починається весна (за опорними картинками) і чим закінчується (по кожному малюнку діти висловлюють свою думку, вихователь узагальнює).
Вихователь:
1. Настала весна. Ранок з'явилося яскраве сонечко.
Що робить сонце навесні?
Діти: ... (світить, освітлює землю, зігріває, гріє, радує).
Вихователь: Повітря пронизане теплими променями сонця. Весною сонце піднімається вище і світить яскравіше, і гріє тепліше.
Що за дива трапляються навесні, коли пригріває сонечко?
Діти: ... (Тане сніг, біжать струмки, прилітають птахи, розпускаються квіти). Вихователь: Небо стало блакитним.
2. З дахів звисають бурульки, коли сонце пригріває сильніше, бурульки починають танути, дзвенить весняна крапель.
3. Вдень сонце пригріває все сильніше, з'являються перші?
Діти: ... (проталіни)
Вихователь: Побігли дзюрчання, балакучі струмки. Звідки беруться струмки?
Діти: .... (Сніг - це замерла вода і при таненні він знову перетворюється на воду).
4.Вихователь:Мрячить перший весняний дощ, широко розлилися калюжі.
Що ви любите робити навесні?
Діти: .... (Ходити по калюжах, пускати в них кораблики).
5.Вихованець: Закінчується зимова сплячка звірів. З настанням тепла вийшла з барлоги ведмедиця з ведмежатами.
Чим годує мама ведмедиця ведмежат?
Діти .... (Молоком).
Вихователь: Які тварини ще прокинулися навесні?
Діти ... (барсук, їжак).
Вихователь: зараз вони голодні та худі.
6. Як тільки сходить сніг, по берегах річок і струмків, уздовж доріг потягнулися до сонечка.
Діти (перші квіти).
Вихователь: Як називають рослини, що розпускаються навесні?
Діти: ... (Первоцвіти).
Вихователь: Які первоцвіти вам знайомі?
Діти: ... (Пролісок, конвалія, кульбаба, мати і мачуха).
7.Вихованець: оживає ліс, молоді зелені паростки так і тягнуться до самого неба. Розтанув сніг, з'явилася перша трава, набрякли бруньки біля дерев.
8. Повертаються з теплих країв на Батьківщину перельотні птахи. Чому вони вертаються?
Діти:..(корми стало достатньо, з'явилися комахи, на проталинах можна знайти минулорічні насіння та плоди).
Вихователь: Які птахи прилітають першими?
Діти:..(граки, потім прилітають шпаки, жайворонки).
Вихователь: Що роблять птахи навесні?
Діти:..(в'ють гнізда, відкладають яйця та виводять пташенят)
9.Вихованець: погрітися на весняному сонечку виповзають комахи.
Звідки з'являються комахи?
Діти: ... (З щілин, з земляної нірки, з під деревної кори)
Вихователь: Назвіть комах, які з'являються навесні?
Діти:..(боже корівка, метелики, мурахи, мошки).
Вихователь: Хлопці, яку чудову розповідь про весну ми написали Молодці!
Фізкультхвилинка:
Подивіться, подивіться,
Потягнулися з неба нитки.
Ця тоненька нитка
Землю з небом хоче пошити,
Дощі, дощик поспіши,
З нами разом потанцюй. (Розминка під музику: «Винна хмарка»
Д. Тухманов).
Діти залишаються стояти.
Вихователь: (пропонує заплющити очі, звучить музика голосу природи).
Уявіть, що ми потрапили до весняного лісу. Весною в лісі все оживає, прокидається і наповнюється тисячами звуків. Послухайте спів птахів, дзюрчання струмка, глибоко вдихніть повітря, видихніть і ще раз вдих, піднялися на шкарпетки, руки вгору, потягнулися, видих (відплющте очі).
Яке весняне повітря?
Діти: ... (легкий, свіжий, ароматний, лісовий).
Вихователь: весняний день добігає кінця. Сонечко сідає.
Сьогодні ми з вами повчимося малювати захід сонця, весняний захід сонця.
Спробуємо?
Діти:….
Вихователь: Запрошує сісти за столи Показ картин захід сонця.




Захід сонця так не схожий один на інший. І завжди сонячні заходи незвичайно красиві. Що дивного ми бачимо у заході сонця? Насамперед, впадає у вічі жовтий колірВстановлююче сонце. І червоний колір не поблизу нього. Ми спостерігаємо захід сонця наприкінці дня.
Які кольори ви бачите на картинах?
Діти: ... (жовтий, червоний, синій, фіолетовий).
Вихователь: я покажу вам, як намалювати весняний захід сонця аквареллю і восковою крейдою. Свою картину почну малювати, використовуючи воскову крейду коричневий, чорний. Це будуть дерева, кущі. Стовбур дерева намалюю звивистим, не поспішаючи гілочки дерева, вони можуть бути різними тоненькими та товстими, короткими та довгими. Потім використовую техніку малювання акварельними фарбами за сирим. З допомогою цієї техніки кольори виходять прозорими, плавно перетікають один в інший, зливаються. Змочивши листя водою за допомогою великої кисті, діти тонують його акварельними фарбами.
Приступаю до написання неба, використовуючи жовтий, червоний, синій коліракварель фарби. Малюйте хмари, як вам хочеться, кольори змішуватимуться, створюючи дуже цікаві переходи. Поки фарба не висохла, намічу далекий план темнішим відтінком, фіолетовим на відміну від неба. Ми зобразили красивий та барвистий захід сонця.
Самостійна роботадітей. (Звучить музика Ф.Шопена «Весняний вальс» (мелодія Раю), Ф. Шопен «Вальс дощу» (сучасна обробка)). Музика допоможе відчути, як прокидається природа після зимових холодів. Послухайте, як музика передає весняний настрій, та спробуйте відобразити це на папері.
У ході роботи вихователь стежить, щоб діти правильно та вільно, без напруження тримали пензель, стежить за поставою дітей.
Після того як робота закінчена, вихователь розглядає роботи, відзначаючи вдалі знахідки дітей. Кожен із вас намагався, і у ваших малюнках видно, що природа прокинулася, ожила. Усі хлопці молодці.
Вихователь:Ось і закінчилася наша подорож весною. Вам сподобалось.
Діти……
Вихователь:Наступного разу ми з вами вирушимо до нової подорожі.

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі

«Пори року – весна»

Інтеграція освітніх областей : «Соціально – комунікативний розвиток», « Пізнавальний розвиток», « Мовний розвиток», «Художньо – естетичний розвиток», « Фізичний розвиток».

Види дитячої діяльності : ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна, музично-художня.

Ціль: систематизувати уявлення дітей про пору року – весна

Завдання:

- освітні: закріпити та уточнити уявлення про ознаки весни; вчити помічати зміни у ній, знаходити ознаки самостійно; удосконалювати вміння складати за картинками речення, пов'язуючи їх за змістом розповідь; формувати вміння підбирати прикметники до іменників; розширювати словниковий запас на тему «Весна»; вчити передавати в малюнку радісний настрій, пов'язаний із приходом весни.

- розвиваючі: розвивати мислення, увагу; вміння орієнтуватися на площині; розвивати зорове сприйняття; формувати вміння правильно сприймати, відчувати настрій, відбитий художником пейзажі; розвивати художні та творчі здібності.

- Виховні: виховувати мовленнєву увагу, естетичне ставлення до природи, через зображення кольорів; виховувати любов до рідної природи.

Обладнання : коректурні таблиці на тему «Весна», предметні картинки на тему «Весна», фішки та розрізні картинки на кожну дитину, альбомні листи, акварель, пензлі №3, №1; магнітофон, запис творів П.І. Чайковського «Пори року», Д. Шостаковича «Весна – пробудження».

Попередня робота: бесіди про весну та її ознаки; спостереження на прогулянці за змінами у природі; розгляд репродукцій картин відомих художників про весну; заучування віршів про весну, читання творів, співи пісень, слухання творів П.І. Чайковського «Пори року».

Хід заняття:

1. Вступна частина

З.: Хлопці, прислухайтеся. Ви нічого не чуєте? Хто це так тихо пройшов за вікном?

Хто прийшов так тихо-тихо?

Ну, звичайно, не слониха,

І, звичайно, бегемот

Тихо так пройти не міг.

І ніхто з вас не чув,

Як листок із бруньки вийшов,

І почути не могли ви,

Як зелені травинки,

Знявши зелені черевики,

Тихо вийшли із землі.

І проліск тихо вийшов.

І всюди тиша.

Це означає, це означає:

Тихіше за всіх прийшла ... весна.

От і до нас прийшла весна. Ви вже здогадалися, що говоритимемо ми про весну. Яка вона весна?

2. Основна частина

В.: Хлопці, давайте подивимося на картинки та згадаємо, які зміни відбуваються у природі навесні. (діти розглядають коректурну таблицю № 1 на тему «Весна»)

Дидактична гра «Прикмети Весни»

Весною яскраво світить, гріє, припікає…?

Що птахи роблять навесні?

Які квіти з'являються першими навесні?

Хто прокидається навесні?

Що на деревах з'являється на початку весни?

Що весною блакитне, високе, чисте?

Що навесні біжить, дзюрчить?

Вправа: «Продовж пропозицію»

Закінчилась довга, холодна... (зима);

Настала тепла, довгоочікувана… (весна);

Все яскравіше світить весняне ... (Сонечко);

Весною кучугури від сонячного тепла… (осідають, тануть…);

З'являються перші (проталіни);

Біжуть дзвінкі ... (Струмки);

З дахів будинків капають… (бурульки);

На деревах набухають... (нирки);

З теплих країв прилітають ... (Птахи);

Ми дуже любимо перші весняні… (квіти);

Перші весняні квіти це… (проліски);

Весною на деревах нирки... (набухають);

Навесні птахи в'ють, будують, роблять … (гнізда);

Після зими настає... (весна);

Зима пішла, а весна - ... (Прийшла);

Зима холодна, а весна – … (тепла);

Хлопці будують для шпаків… (шпаківні);

Крига розтанула, з'явилися ... (калюжі)

Дидактична гра: «Відгадай загадки, накрий фішками відгадки»

Пробиваюся я у квітні -

Усі поля позеленіли!

Покриваю, як килим,

Поле, луг та шкільний двір (Трава)

У блакитній сорочці

Біжить дном яру (Струмок)

Першим виліз із землі

На проталинці.

Він морозу не боїться,

Хоч і маленький (Пролісок)

Тут на гілці чийсь будинок,

Не дверей у ньому, ні вікон,

Але пташенятам там жити тепло

Будинок такий звати ... (Гніздо)

Господар лісовий

прокидається навесні,

А взимку під в'южне виття

Спить у хаті сніговий (Ведмідь)

Восени летіли на південь,

Щоб не зустріти злу завірюху.

А навесні сніжок розтанув,

І повернулися наші… (Стаї)

Що на гілочках розкрилося.

І у квітні розпустилося? (Листя, нирки)

Блакитні Дзеркала

Хмара додолу пролила.

Неглибокі, крейди.

Крейди як тарілки.

Не бояться холоду

Блакитні ... (Калюжі.)

Сніг у лісі, кучугур багато

Але чутно синиці трель

З даху прямо на дорогу

Дзвінко капає ………. (Крапель)

Подивіться, хлопці,

В небесах повисла вата

До нас пливуть здалеку

В синьому небі... (Хмари)

Гніздечко з гілок -

Для улюблених діток.

Хто ті дітки-шибеники?

Дружно просять їсти... (Пташенята)

Господар лісовий

Прокидається навесні...(Ведмідь)

Фізмінка «У групу до нас жук влетів»

У групу до нас жук влетів стоячи, руки в сторони

Задзижчав і заспівав «ж-ж-ж» вниз дзижчать

Ось праворуч полетів,

Кожен праворуч подивився. поворот тулуба

Ось наліво полетів,

Кожен ліворуч глянув.

Жук на ніс хоче сісти, показувати

Не дамо йому сісти, відмахнути долонькою

Жук наш приземлився, сіли-встали

Задзижчав і закружляв

Жук – ось гарна долоня крутиться

Посидь на ній трошки.

Жук вгору полетів руки вгору

І на стелю присів

На шкарпетки ми підвелися, на шкарпетках

Але жука ми не дістали,

Хлопнем дружно

Хлоп-хлоп-хлоп ляскають у долоні

Щоб полетіти, він зміг.

Дидактична гра: «Поясни значення слів»

(розгляньте картинки та поясніть, значення слів)

Струмок - це ...;

Шпаківня - це ...;

Крапель - це ...;

Пролісок - це ...;

Нирки - це ...;

Проталіна - це ...;

Гніздо – це…;

Зграя – це…

Комахи – це…

Дидактична гра «Склади пропозицію»

(вчити самостійно, складати розповідь на тему «Настала весна», використовуючи коректурну таблицю № 1, на тему «Весна»)

Дидактична гра «Порівняй та назви»

(діти розглядають коректурну таблицю № 2 на тему «Весняне сонечко»

вихователь починає фразу, а дитина має її закінчити).

Сонце жовте, як… (кульбаба, курча, лимон)

Сонце кругле, як… (м'ячик, апельсин, колобок)

Сонце ласкаве, як… (бабуся, мама)

Сонце веселе, як… (пісенька, клоун, гра)

Сонце тепле, як ... (пічка, рукавички, шуба)

Сонце яскраве, як… (лампочка, ліхтар, зірка)

Сонце жарке, як… (Вогонь, багаття).

Фізмінутка

Ведмедик виліз із барлоги,

Озирнувся на порозі. (Повороти вліво та вправо)

Потягнувся він зі сну (потягування-руки вгору)

До нас знову прийшла весна.

Щоб швидше набратися сил,

Головою ведмідь крутив. (Обертання головою)

Нахилився туди-сюди, (нахили вперед-назад)

Ось він лісом іде.

Шукає ведмедика корінці

І трухляві пеньки.

У них їстівні личинки-

Для ведмедя вітамінчик. (нахили: правою рукою торкнутися лівої ступні,

Нарешті ведмідь наївся потім навпаки)

І на колоди вмостився. (Діти сідають)

В.: Весну давно любив народ і називав її «весна – червона». Про весну поети складали вірші, композитори писали музику, а художники зображували її своїх картинах. І кожен митець бачив її по-різному. Давайте розглянемо картину А.Саврасова «Рання весна» та В.Бакшаєва «Блакитна весна».

(Розгляд таблиці № 3; «Весна у творчості художників»)

Вправа: «Подумай та відповідай»

Яка пора року зображена на картинах? Чому ви так вирішили?

На якій картині зображено рання весна?

На якій картині зображено пізню весну?

Яка погода? Настрій картини?

Що можна сказати про красу картини?

Як ви назвали б ці картини?

В.: Ми зараз теж пограємося, ми станемо художниками і намалюємо весну. Спочатку продумайте сюжет малюнка. Згадаймо, яка вона весна? Що можна зобразити? Тепер розпочинаємо роботу, а музика допоможе вам відчути, як прокидається природа після зимових холодів. Послухайте, як музика передає весняний настрій, та спробуйте відобразити це на папері.

Діти приступають до роботи. Тим, хто утруднюється, вихователь допомагає порадою.

Підсумок:

З.: Хлопці, сьогодні ми з вами багато говорили про весну, розглядали картинки з ознаками весни.

Що ви дізналися про весну?

Молодці, ви постаралися та намалювали чудові весняні картини, яким можуть позаздрити великі художники. Розглянути роботи дітей, похвалити сказати, що всі впоралися із таким складним завданням. Запропонувати знайти малюнок, де зображений ясний день, рання весна, пізня весна тощо.

На цьому наше заняття закінчено. Усім красно дякую!

Література:

    Орієнтовна основна освітня програма дошкільної освіти«Від народження до школи» / За редакцією Н.Є. Веракси, Т.С. Комарової, М.А. Васильєва. Видавництво МОЗАЇКА СИНТЕЗ. МОСКВА.», 2014

    Н.В. Гавриш, Безсонова О.К. «Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей. Методичні рекомендації щодо використання коректурних таблиць». К. Видавництво: Слово. 2012. 256 с.

    Сучасне заняття у дошкільному закладі: навч.-метод. посіб. / за ред. Н. В. Гавриш; авт. кол.: Н. В. Гавриш, О. О. Ліннік, Н. В. Губанова. − Луганськ: Альма-матер, 2007. − 496 с.

    Крашенінніков Є.Є. Розвиток пізнавальних здібностей дошкільнят 4-7 років. ФГЗС. Видавець – Мозаїка-Синтез. Серія - Бібліотека програми "Від народження до школи", 2014

    Комарова Т.С. Образотворча діяльністьв дитячому саду. Старший гурт. Для занять із дітьми 5-6 років. ФГЗС. Видавець – Мозаїка-Синтез. Серія - Бібліотека програми "Від народження до школи", 2014

    Касаткіна Є.І. Ігрові технологіїв освітньому процесіДОУ.// Управління ДОП. – 2012.- №5.

    «Ми» програма екологічної освіти детей/ Н,Н, Кондратьєва та інших. – 2-ге вид., испр. І дод. - СПб: "Дитинство-прес", 2001. - 240 с.

    Ніколаєва С.Н, Місце гри в екологічному вихованнідошкільнят: Посібник для фахівців з дошкільного виховання. - М.: Нова школа, 1996. - 48 с.

    Молодова Л.П. Ігрові екологічні заняттяз дітьми: Навчально-метод. Посібник для вихователів дитячих садків та вчителів. - Мн.: "Асар" - 1999 - 128 с.: іл.

Інтегроване заняття у старшій групі "Розчаруємо ми весну".

Автор: Васильєва Ірина Миколаївна вихователь, МБДОУ "Олонський дитячий садок" Іркутська область Боханський район с. Олонки
Освітні завдання:
1. Продовжувати знайомити дітей з таким способом зображення, як кляксографії, показати її виразні можливості;
2. Викликати інтерес до опредмечивания і «оживлення» незвичайних форм (клякс, вчити домальовувати деталі об'єктів клякс, надання їм закінченості і подібності з реальними образами);
3. Розвивати гнучкість образного мислення, сприйняття, уяву, фантазію, інтерес до творчої діяльності.

Виховні завдання:
1. Виховувати акуратність у малюванні фарбами;
2. Виховувати шанобливе ставлення до робіт одне одного.
Забезпечення інтеграції освітніх галузей.
Комунікація: розвиток вільного спілкування з дорослими та дітьми щодо процесу та результатів продуктивної діяльності.
Музика:використання музичних творів для збагачення змісту області «Художня творчість».
Пізнання: формування цілісної картини світу, розширення кругозору у частині образотворчого мистецтва, творчості.
Праця:формування трудових умінь та навичок, прибирати своє робоче місце, упорядковувати його.
Обладнання:листи тонованого паперу, фарби акварельні, пензлі, трубочки, ватяні палички, баночки з водою, серветки, репродукції картин художників про весну, музика шум лісу, спів птахів, спокійна та сумна мелодія, ваза зі штучними гілками квітучої яблуні для прикраси групи. Проліски для подарунка дітям.
Попередня робота:
екскурсія територією дитячого садка у пошуках весняних прикмет;
розгляд весняних ілюстрацій дерев та гілок у кольорі;
ігри з водою та трубочкою для коктейлю «морський бій»
корекційні дихальні вправи - видування повітря через трубочку.
Хід заняття.
Здрастуйте, хлопці! Я рада бачити вас у нашому дитячому садку. Сьогодні на нас чекає нова подорож у Світ Мистецтва. Але перш ніж ступити на його поріг, давайте прислухаємося, оглянемося – чи є щось незвичайне сьогодні в нашому гурті? (Звучить музика, чути шум лісу, спів птахів).
Хлопці, коли я йшла сьогодні до нашого дитячого садка, я зустріла, а кого, ви самі вгадайте:

Світає рано вранці.
Проталін і тут, і там.
Струмок шумить, як водоспад,
Шпаки до шпаківні летять,
Дзвонять під дахами краплі,
Ведмідь з ялиною встав ліжку,
Усіх сонечко теплом пестить.
Коли це?

Вона розкриває нирки, у зелені листочки,
Дерева одягає, посіви поливає,
Рухи повні, а звуть її... (весна).

Вихователь:Сьогодні ми з вами оправимось у незвичайну подорож, у країну, де відбуваються дива. Це країна називається...(весна). На чому ми можемо вирушити у подорож?
Діти:(Відповіді дітей)
Вихователь:Я пропоную вам хлопці поїхати поїздом. Сідайте, будь ласка, у вагончики. А поки що ми їдемо, я розповім вам про цю країну.
У цій країні сонце ласкаво сміється, дзвінко біжить струмок, кучугури тануть, сніг стає важким, темним. Сонце своїм теплом зігріває все довкола: з маленьких бруньок з'являються зелені листочки, щебечуть і співають пташки, зелена трава шелестить під ногами. І ще в цій країні є чудова квіткова галявина, посипана різними кольорами: жовтими кульбабами, синіми пролісками, білими ромашками, червоними трояндами.
Немає і снігу там, немає і холоду,
Там усе прокинулося від сну.
Ми приїхали із нашого села
У країну чудову –
Діти:Весна!
Вихователь:Правильно, хлопці, весна.
Ось і станція "Весна".
Ми приїхали у весняний ліс. Ходімо на весняну галявину, як тут гарно і квіти на галявині є.
Хлопці, подивіться, яка тут гарні картини, сідайте на колоду, і розглянемо ці весняні картини.
Діти, подивіться уважно і скажіть, яка пора року намальована на картині? (Весна).
Чому ви так вирішили?
Що навесні відбувається із природою?
Відповіді дітей: (все оживає, тане сніг, світить сонце, прилітають птахи, з'являються перші квіти).
Що відбувається навесні з деревами?
Відповіді дітей:(набухають бруньки, з'являються листочки).
Вихователь:Правильно, хлопці, навесні сонце ласкаво сміється, дзвінко біжать струмки, кучугури тануть. Усі радіють сонечку).
Хлопці, а ви знаєте вірші про весну? (Діти читають вірші про весну).

До нас весна крокує швидкими кроками,
І кучугури тануть під її ногами,
Чорні проталини на полях видно,
Видно дуже теплі ноги навесні.

Ось сніг останній у полі тане,
Тепла пара сходить від землі,
І глечик синій розквітає,
І звуть один одного журавлі.
Юний ліс, у зелений дим одягнений,
Теплих гроз нетерпляче чекає;
Усі весни диханням зігріто,
Все навколо і любить, і співає.

ЛАСТІВКА ПРИМЧАЛАСЯ...
Ластівка примчала
Через біле море,
Села і заспівала:
«Як, лютий, не сердиться,
Як ти, березень, не хмурись,
Будь хоч сніг, хоч дощ -
Все навесні пахне!»

Вихователь:Російський народ любить весну і придумав прислів'я та приказки, в яких розповідається про весняні прикмети. А ви знаєте весняні прикмети? (Відповіді дітей).
Весна червона квітами, а осінь – пирогами.
Весняний дощ зайвим не буває.
Весною добу мочить, а годину сушить.
Весною зверху пече, а знизу морозить.
Квітень із водою - травень із травою.
Квітнева квітка ламає сніжок.
Сонечко з квітневої гірки в літо котиться.
Мокрий квітень - гарна рілля.
Май лісу вбирає, літо в гості чекає.
Май холодний - не будеш голодний.
Травень холодний – рік хлібородний.

А зараз, хлопці, пограємо в гру «веснянка», ставайте в коло.
Гра «веснянка»
Сонечко, сонечко, золоте денце,
(Діти йдуть по колу).
Гори, гори, ясно, щоб не згасло!
Побіг у саду струмок,
(Діти біжать по колу).
Прилетіло сто граків,
(Діти махають руками, стоячи на місці).
А кучугури тануть, тануть,
(Діти присідають на місці).
А квіточки підростають.
(Діти повільно встають).

Вихователь:Добре на цій галявині поїхали далі. Усі сіли. Поїхали! (звучить сумна мелодія).
Ой, хлопці, подивіться на цю галявину, яка вона сумна. Напевно, її зима зачарувала. Давайте розчаруємо її і як справжні художники намалюємо картинки про весну.
А що ви намалювали б на цій картині? (Дерева, квіти, сонце, хмари, птахів).
Вихователь:Весна до нас на галявині не поспішає. Хлопці, пропоную вам стати художниками-помічниками Весни і намалювати природу, що прокидається, але незвичайним способом, а за допомогою кляксів. Як називається техніка малювання з ляпки?
Діти:ляпкаграфія

Крапля з пензлика впала,
Це ляпка прибігла,
Все навколо зачарувала
І дерева та кущі,
А розчаровуватимемо ми

Вихователь:- Перед тим, як ми з вами приступимо до роботи, давайте трохи розімнемося.

Пальчикова гімнастика
Я Весні збудую будинок, (Руки скласти будиночком, і підняти над головою)
Щоб віконце було в ньому, (Пальчики обох рук з'єднати в кружальце)
Щоб у будинку двері були, (Долоньки рук з'єднуємо разом вертикально)
Поряд щоб сосна росла. (Одну руку піднімаємо вгору і "розчепіруємо" пальчики)
Щоб навколо паркан стояв, Пес ворота охороняв (З'єднуємо руки в замочок і робимо коло перед собою)
Сонце було, дощ йшов, (Спочатку піднімаємо руки вгору, пальці "розчепірені. Потім пальці опускаємо вниз, робимо "стряхують" рухи)
І тюльпан у саду розцвів!
(З'єднуємо разом долоні та повільно розкриваємо пальчики – "бутончик тюльпана")

Вихователь пропонує дітям вибрати аркуші тонованого паперу та зайняти свої місця.
Вихователь:- Хлопці, давайте згадаємо, як можна отримати зображення за допомогою ляпки та трубочки для коктейлю.
Діти:видувати на ляпку повітря
Вихователь: - Правильно. За допомогою кляксографії ми робитимемо гілки дерев або чагарників, а квіти та бруньки на гілках пропоную вам намалювати за допомогою ватних паличок.

Вихователь показує як потрібно правильно налити фарбу на аркуш паперу «крапельками», і за допомогою трубочки роздмухувати ці крапельки малюю дерево
Діти приступають до виконання роботи під спокійний музичний супровід.

Вихователь:- Хлопці! Для подальшої роботи треба щоб намальовані гілки трохи підсохли. Тому пропоную вам вийти з-за столів трохи розім'ятися:

Фізкультхвилинка «Діти люблять малювати»
Ось ми взяли фарби в руки.
І не стало в хаті нудьги. обертальні рухи по колу.)
Щоб було веселіше, (Бавовни у долоні.)
Яскравої фарби не шкодуй!
Це правда! (Встали, ривки руками перед грудьми.)
Ну чого тут приховувати?
Діти люблять, дуже люблять малювати! (Повороти тулуба вліво – вправо,
На папері, на асфальті, на стіні руки на поясі.
І у трамваї на вікні!
Це що ж за звірятко, (Руки на поясі, нахил тулуба вперед)
Багато ніг, одна верхівка?
Чи то звір - сороків (Стрибки на місці)
Чи то черга в кіоск?
Це правда! (Бавовни у долоні)
Ну чого тут приховувати?
Діти люблять, дуже люблять малювати! (Стрибки на місці)
На папері, на асфальті, на стіні
І у трамваї на вікні! (Бавовни у долоні)

Вихователь:- Ну що ж наші гілки підсохли, можна малювати квіти та ніжні листочки.

Вихователь пояснює та показує дітям прийом малювання квітів та листків за допомогою ватних паличок.
Діти приступають до роботи малюю ватяними паличками.

(Звучить весняна мелодія).
Підсумок заняття:Організація виставки дитячих робіт. Звернути увагу дітей на виразність робіт.
Згадати техніку малювання, яка використовувалася у роботі. Яку пору року ми з вами сьогодні малювали?
Розчарували ми з вами нашу галявину. Подивіться, яка вона стала красива, весняна, яскрава.
А зараз нам час повертатися в дитячий садок. Сідайте у поїзд та поїхали! Ось ми і приїхали до вашого дитячого садка. А весна передала нам свої чарівні весняні квіти. Давайте поставив їх у наш куточок природи, вони прикрашатимуть нашу групу і радуватимуть нас своєю красою!
Заняття закінчено, дякую!

Розділи: Робота з дошкільнятами

Цілі:

  1. Уточнити та розширити словник на тему «Весна».
  2. Удосконалювати зв'язне мовлення (складання оповідання за допомогою мнемотаблиці).
  3. Вчити відстукувати ритм відповідно до тексту.
  4. Розвивати загальну та дрібну моторику.
  5. Сприяти розвитку мімічних м'язів.
  6. Вчити знімати напругу очей.
  7. Закріплювати вміння самостійно обирати образотворчий матеріал.
  8. Розвивати уяву, творчість.
  9. Закріплювати знання про перелітних птахів, вміти знаходити їх за силуетним зображенням, називати та розфарбовувати.

Обладнання:Набір одягу зимового та весняного; сонечко з променями; мнемотаблиця на тему «Весна»; лист "весни"; сонечка з різним виразом обличчя; картина «Що переплутав митець?»; силуети перелітних птахів; фарби; кольорові крейди та олівці; музичний супровід.

Хід заняття:

Логопед

День сьогодні незвичайний,
Здивувати хочу я вас.
У подорож велику
Ми оговтаємось зараз.

– Ось послухайте вірш і відгадайте до когось у гості ми з вами вирушимо:

Світає рано вранці,
Проталін і тут, і там.
Струмок шумить, як водоспад.
Шпаки до шпаківні летять.
Дзвонять під дахами краплі.
Ведмідь з ялиною встав ліжку.
Усіх сонечко тепло пестить.
Хто цю пору року знає?

Діти- Це весна.

Логопед- Правильно. Ми хлопці, вирушимо у гості до весни.

Хлопці весело крокують
І ноги вище піднімають.
Поставлять руки на діжку
І стежкою – скок-поскок.

Дивись! Болото попереду!

По купах треба нам пройти.
Біжить стежка через ліс
І в'ється, наче змійка
Спробуй швидко пробігти
І не впасти зумій.
До весни хлопці поспішають,
Знайомим «Здрастуйте» кажуть.

(Звучить спів птахів)

– Ось і прийшли ми до весни. Ось її будинок (Стукає у двері), хлопці, ніхто не відчиняє нам двері. Подивіться, на дверях висить листа давайте, прочитаємо його.

Читає лист: «Хлопці, щоб двері відчинилися, ви повинні виконати мої завдання. Весна»

Логопед -Хлопці, весна нам приготувала завдання, давайте все виконаємо їх.

1-е завдання.Назвіть прикмети весни. (Діти перераховують прикмети весни: сонце світить яскравіше, тане сніг, біжать струмки, прилітають птахи, на деревах з'являються бруньки, день стає довшим, а ніч коротше, дзвенить крапель, з'являються перші квіти, висять бурульки і т.д.)

Логопед -Хлопці, давайте уявімо, що ми з вами в гумових чоботях, а навколо багато калюж, пошльопаємо по них ногами.

2-ге завдання.Виберіть весняний одягдля хлопчика Саші.

Подивіться, у скриньці лежить одяг. Давайте розкладемо одяг на стільчики, на один стільчик покладемо зимовий одяг, на інший весняний одяг. Кожен із вас візьме по одному предмету і на повну пропозицію скаже, яку річ зимову чи весняну він узяв.

Який одяг ми вибрали для Сашка?

(Діти повною відповіддю по черзі) Для Сашка ми вибрали весняний одяг.

Логопед- Хлопці, дивіться, ведмідь прокидається після зимової сплячки, пройдемо тихенько, щоб не злякати його.

3-тє завдання.Розвеселити сонечко. Подивіться хлопці, сонечко сумне. Як ви вважаєте, чому воно сумне?

Діти- У нього немає промінчиків.

Логопед- Покажіть, мені як сонечко сумує. Хлопці, що треба зробити, щоб сонечко стало веселим.

Діти- Прив'язати до нього промінчики. (Прив'язують нитками до сонечка промінчики)

Логопед- Подивіться, сонечко посміхнулося. Це воно вам дякує за те, що ви допомогли йому. Яке сонечко стало веселим, покажіть мені.

4-те завдання.Пограйте із сонячним зайчиком.

Гімнастика для очей «Сонячний зайчик»

Сонячний мій зайчик,
(витягувати вперед долоню)
Стрибни на долоню.
Сонячний мій зайчик,
(ставити на долоню вказівний палець іншої руки)
Маленький, як крихта.
Стрибок на носик, на плече.
Ой як стало гаряче!
Стриб на лобик, і знову
На плечі давай скакати.
(стежити поглядом за рухами пальця: до носа, одного плеча, лоба, до іншого плеча)
Ось закрили ми очі,
(закрити очі долонями)
А сонечко грає:
Щічки теплими променями
Ніжно зігріває.
(широко розплющити очі)

Логопед –Хлопці, чуєте, дзвенить крапель. Покажемо, як крапають крапельки.

Крапля – раз, крапля – два.
Краплі повільно спершу,
А потім, потім, потім,
Все бігом, бігом, бігом.

(Діти відстукують ритм відповідно до тексту)

5-те завдання. Розкажи про весну. (Складання оповідання з використанням мнемотаблиці)

Логопед -Хлопці, давайте складемо про весну розповідь і розповімо її. Але починати кожну пропозицію треба зі слова навесні.

(Під спокійну мелодію входить весна)

Весна –Здрастуйте, хлопці!

ДітиПривіт, весна!

Весна- Хлопці, не хоче зима йти, упирається, снігом засинає, вітрами холодить. А так хочеться, щоб якнайшвидше тепло настало, що ж робити? Як зиму прогнати?

Подивіться на картину, її намалював розсіяний художник, він хотів зобразити навесні, але зима йому заважала. Що ж на картині намальовано не так? (діти виправляють помилки, називаючи їх: навесні немає яблук на деревах; навесні не катаються на лижах; навесні у зайця шубка сіра, а не біла; навесні діти не купаються в річці; навесні розпускаються проліски, а не ромашки)

Весна –Ви знайшли помилки. Тепер на нашій картині справжня весна. Але чогось не вистачає, без чого немає весни?

Діти- Без птахів.

Весна –А яких перельотних птахів ви знаєте? Чому їх так називають?

Діти- Грак, лелека, зозуля, шпак і т.д. Перелітних птахів так називають, бо вони восени відлітають у теплі краї, а навесні повертаються.

Весна –Щоб весна швидше почалася, треба на нашу картину птахів запросити. Знайдіть серед усіх силуетів силуети перелітних птахів, розфарбуйте їх, назвіть, якого птаха ви розфарбували та закріпите його на нашій картині.

(самостійна робота дітей)

Весна –Молодці!

Ура! Весна вже прийшла –
Крапля на вулиці чути.
Кап-кап, кар-кар та чік-чірик
Весняний шум і гамір, і крик!

Логопед –Спасибі весна за таке цікаве заняття. Нам із хлопцями дуже сподобалося у тебе в гостях. Діти, перед вами лежать сонечки, якщо вам сподобалося наше заняття, виберіть веселе сонечко, якщо не сподобалося сумне. Поясніть, чому ви обрали таке сонечко.

(Діти обирають сонечки та пояснюють свій вибір).

Муніципальне дошкільне освітня установаДитячий садок №2 «Ювілейний»

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі

«ДО НАМ ВЕСНА КРОЧАЄ…»

Підготувала та провела

Вихователь: Сичова Ольга Геннадіївна

с. Олександрівське

березень, 2013 р.

Освітні завдання:

  1. Розширювати та закріплювати знання дітей про весняні зміни в природі, весняні місяці, їх послідовність, послідовність пір року.
  2. Розширювати уявлення про зміни у житті тварин та птахів з приходом весни;
  3. Закріпити знання дітей про диких тварин та їх дитинчат;
  4. Формувати інтерес до художнього слова з яскравими описами, порівняннями, що характеризують явища та об'єкти природи.
  5. Вправляти в кількісному рахунку не більше 10.
  6. Закріплювати поняття «довгий-короткий»
  7. Вправляти у доборі та узгодженні прикметників та дієслів до іменника.

Розвиваючі завдання:

  1. Активізувати словник дітей на тему «Весна».
  2. Розвивати дрібну моторику рук у процесі виконання практичного завдання.
  3. Стимулювати розумову та мовленнєву активність дітей
  4. Розвивати комунікативні здібності дітей у спілкуванні з вихователем та один з одним.

Виховні завдання:

  1. Виховувати бережливе ставленнядо всього живого.
  2. Виховувати дружні стосунки між дітьми

Попередня робота:спостереження за зміною природи. Розгляд з дітьми пейзажного живопису російських художників та художників-фотографів. Розучування музичного репертуару, закличок, віршів, загадок, слухання класичної музики, розгляд ілюстрацій з тваринами, птахами, читання літератури про весну, птахів, тварин.

Обладнання: мультимедійні презентації, ноутбук з мультимедійним обладнанням, стовпчики, магнітна дошка, силует сонця.

Методи та прийоми:

Словесні ( художнє слово, Пояснення, вказівка, питання-відповідь та ін).

Ігрові ( дидактичні ігри, музичні ігри, сюрпризний момент).

Наочні (показ)

Педагогічні технології:

особистісно-орієнтована модель навчання та виховання дітей, здоров'язберігаюча технологія: фіз.хвилина, рухова активністьпротягом всього заняття, інформаційно-комунікаційні технології (показ слайдів).

Хід заняття:

Діти входять до групи. Стають півколом.

ВИХОВАЧ: Хлопці, до нас сьогодні прийшли гості, щоби подивитися чому ви навчилися.

Хлопці, давайте привітаємось із гостями. Подивіться на гостей – посміхнулись. Давайте привітаємось один з одним.

Виконується пісня «Доброго дня».

ВИХОВАТЕЛЬ : Привіт, діти! Наша розмова зовсім невипадково почалася з цього слова. Говорячи за звичаєм «здравствуйте», ми бажаємо одне одному здоров'я, добра, благополуччя.

ВИХОВАЧ: Хлопці, скажіть, яка зараз пора року? (Зима)

Який місяць?

ДІТИ: Лютий.

ВИХОВАЧ: Скільки місяців у зими? (3) Як вони називаються? (Грудень, Січень, Лютий) Який за ліком лютий? (3).

ВИХОВАЧ: Скажіть, хлопці, який час року йдепісля зими? (Весна).

Правильно, діти! Усього два дні відокремлює нас від весни.

ВИХОВАЧ: Діти, зараз я вам прочитаю вірш. Спробуйте здогадатися, про яку пору року йтиметься.(СЛАЙДИ 1-8)

Зимі прийшов уже кінець,

Заспівав на гілочці шпак,

Загомоніли горобці

І біжать, дзюрчать струмки,

З неба ллється сонце,

Танцює та сміється.

Є.Ерато

ВИХОВАЧ: Про яку пору року йдеться у вірші? Як ви здогадалися? Які прикмети весни я перерахувала? А які ще прикмети ви можете назвати?

ДІТИ: Тане сніг, стало тепліше, прилітають птахи, світить сонце, набухають бруньки на деревах тощо.

ВИХОВАЧ: Хлопці подумайте та назвіть головну прикмету весни. Це те, що ми рідко бачимо взимку і нам його не вистачає.

Загадка * (якщо не назвуть)

Великий соняшник у небі

Цвіте він багато років

Цвіте навесні та влітку

А насіння все немає. (сонце )

Правильне сонечко. Кожен, хто відповість на моє запитання, отримає промінчик, а потім ми всі разом складемо наше весняне сонечко.

А тепер давайте складемо з наших промінчиків весняне сонечко (діти викладають на магнітній дошці). Молодці діти.Яскраво світить весняне сонечко.

(Вихованець запитує, який промінчик прикріпив дитина - довгий або короткий.)

ВИХОВАЧ: Як називаються весняні місяці? (Березень, Квітень, Травень) Який перший місяць весни? (Березень). Яке свято ми відзначатимемо цього місяця? (8 Березня – Мамин день).

ВИХОВАЧ: Діти, давайте з вами прочитаємо вірші про весну.

(Діти читають вірші про весну)

Полюбуйся, веснанастає,
Журавлі караваном летять.
У яскравому золоті день потопає,
І струмки по ярах шумлять.
Незабаром гості до тебе зберуться
Скільки гнізд понав'ють, подивися!
Що за звуки, за пісні поллються
День-день від зорі до зорі!

***

До нас весна крокує
Швидкими кроками.
І кучугури тануть
Під її ногами.

Чорні проталіни
На полях видно.
Мабуть, дуже теплі
Ноги навесні.

Вранці було сонячно
І зовсім тепло
Озеро широке
Надворі текло

Опівдні підморозило
Знову зима прийшла
Затягнуло озеро
Шкіркою скла
Розколов я тонке
Дзвінке скло
Озеро широке
Знову потекло

Кажуть перехожі: -
Ось весна йде!
А це я працюю
Розбиваю лід.

Весна, весна! Як високо

На крилах вітерця,

Ласкаючись у сонячних променях,

Літають хмари!

Весна: Це хто тут навесні згадує і вірші про весну хто читає?

Вихователь: Вітаю, а ви хто?

Весна: Здрастуйте Здрастуйте! Я весна!

Ви хлопці не нудьгуйте,
Весну червону зустрічайте!
Сніг та холод прожену,
Тепло з півдня принесу.

Вихователь: Привіт наша прекрасна гостя! Чому ж ми тебе не бачимо, здайся нам з хлопцями!

Весна: Як ви мене не бачите? Я всюди!

І в першому весняному листочку,

І у першій на дереві нирці!

І в сонячному теплому промені,

І в співі птахів

І у веселому струмку!

Вихователь: Хлопці, а весна права! Давайте привітаємось із нашою гостею.

Діти вітаються навесні.

(На екрані з'являється зображення Весни)СЛАЙД 9

ВИХОВАЧ: Діти, а давайте пограємо разом із Весною!

Фіз. хвилинка «Веснянка»

Сонечко, сонечко, золоте денце (діти йдуть по колу).

Гори, гори, ясно, щоб не згасло!

Побіг у саду струмок (діти біжать по колу).

Прилетіло сто граків (діти махають руками, стоячи на місці).

А кучугури тануть, тануть (діти присідають на місці).

А квіточки підростають. (Діти повільно встають).

ВИХОВАЧ: Хлопці, відгадайте загадку:

На лісовій проталинці

Виросла квітка маленька.

Ховається у валежник

Біленький … дсніжників

(Пролісок)

ВИХОВАЧ: Де можна побачити проліск? (У лісі.) Пропоную вирушити до лісу.

ПРЕЗНЕТАЦІЯ «Пролісок»

ВИХОВАЧ: Давайте ми насолодимося ароматом.

(Дихальна вправа "Ах, аромат").

На екрані з'являється лісове зображення.(СЛАЙД 10)

Вихователь: Ось ми й у лісі. Нас зустрічають лісові жителі. Весною у них у всіх з'являються дитинчата. А давайте згадаємо, як називаються дитинчата у різних тварин.

СЛАЙДИ 11-26

Дидактична гра «Назви дитинча»:

У ведмедиці – ведмежата, скільки?

У лисиці – лисята

У білки – білчата

У зайчихи – зайченята

У вовчиці – вовченята

У лосихи - лосеня

У їжачки – їжака

У борсучки – борсука

Вихователь: Хлопці, відгадайте загадки

Цей птах ніколи для пташенят не в'є гнізда.
Сяде десь на суку і кричить: Ку-ку, ку-ку. (Зозуля )

На екрані з'являється зображення Зозулі (СЛАЙД 27)

Всіх прилітних птахів чорні,
Чистить ріллю від хробаків.
Взад-вперед по ріллі скачати,
А зветься птах… (Грач)

На екрані з'являється зображення ГРАЧА (СЛАЙД 28)

Я по дереву стукаю, черв'ячка добути хочу,
Хоч і втік під корою -
Все одно він буде мій!
(Дятел)

На екрані з'являється зображення ДЯТЛА (СЛАЙД 29)

З жовтою грудкою біля вікна
Збирає спритно крихти
Відгадайте, що за птах?
Називається (Синиця).

На екрані з'являється зображення СИНИЦІ (СЛАЙД 30)

Вихователь: Діти, чим займаються птахи навесні? (В'ють гнізда, відкладають яйця та висиджують пташенят)

Вихователь: Вам сподобалося у весняному лісі? (Відповідь дітей). А тепер нам час повертатися до дитячого садка.

(Діти йдуть по залі змійкою)

На шкарпетках по стежці,

Друг за одним ми підемо,

У маленькі калюжі,

Не наступимо, обійдемо,

Ось дерева на дорозі,

Нам їх треба оминути,

Ідіть діти обережно,

Про гілки вколотися можна.

Вихователь: Ось ми й у дитячому садку.

Вихователь: Молодці! Про яку пору року ми сьогодні розмовляли? Чи сподобалося вам заняття? Хто сьогодні до нас приходив у гості? Кого ми бачили у лісі? Хлопці, як ви думаєте, а ми гості чи господарі в лісі?

Вихователь: Мені сподобалося, що ви намагалися і були дуже активні.

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього:

Поділитися