Заняття подорож до другої молодшої групи. Заняття у другій молодшій групі "подорож чарівною країною казок"

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Весела подорож»

Мета: Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим.

Завдання:

Освітні: формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку - « Колобок » з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх;

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, мислення рухової активності; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати промову.

Виховні: виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Матеріал та обладнання:

Ноутбук

М'які іграшки: колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця

Геометричні фігури (модулі)трикутник, квадрат

Картинки із зображенням диких тварин,

Попередня робота:

Читання казок « Колобок » , "Курочка Ряба" , «Ріпка» , «Заєць і лисиця» , «Теремок»

розгляд ілюстрацій до казок, розучування потішок, пальчикової гімнастики, фізхвилинки.

Хід заняття:

Діти, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості.

Давайте привітаємось із ними.

Діти вітаються.

Вихователь: молодці!
(Діти стають у коло) .

Зібралися ми з вами в коло.

Я твій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося (вгору підняти)

І один одному посміхнемося

Вихователь: хлопці, а ви любите казки?

Діти: так

Вихователь: а які ви знаєте казки?

Діти: « Колобок » , «Ріпка» , "Маша і Ведмідь" і т.д.

Вихователь: Молодці. А я сьогодні зустріла одного казкового героя!

Вихователь: А хто це, ви маєте вгадати.

Він від дідуся пішов,

І від бабусі пішов.

У нього рум'яний бік.

Це смачний … ( колобок)

Вихователь: Правильно хлопці. А ось і колобок, який запрошує нас усіх у веселу подорож.

Вихователь: котиться, котиться колобок ... а ми всі за ним ...
От і потрапили ми до лісу.
А у лісі дме вітер. Спочатку тихо (діти та вихователь зображують вітер) а потім сильно (діти та вихователь зображають вітер )

Вихователь:
Подивіться, чиїсь вушка довгі виглядають.

Любить він моркву їсти,
Відстовбурчивши до верху вуха,
Наш полохливий стрибок

Дітки, хто це…..?

Відповіді дітей (Зайчик)

Вихователь: Правильно, зайчик.
Діти: Привіт, зайчик!

Вихователь: Хлопці, а давайте всі разом із зайчиком пограємо.

Фізкультхвилинка

(під музичний супровід)

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.

Вихователь: ось ми і пограли, і колобком пропонує продовжити нашу подорож.
Діти встають у коло і під музику йдуть разом із колобком по колу.

Конспект інтегрованого заняття у другій молодшій групі «Подорож містом»

Інтегроване заняття у молодшій групі "Подорож містом"

Завдання по освітніх областях:
- пізнавальна: формувати уявлення дітей про місто, види транспорту, професії.
- Мовленнєва: активізувати мовлення дітей.
- вчити дітей споруджувати споруди з будівельного матеріалу.
- соціально - комунікативна: викликати інтерес до спільної діяльності, бажання допомогти, розвивати вміння слухати та відповідати на запитання.
- Виховання любові до рідного міста.
Обладнання:стільці, картинки із зображенням транспорту, картки «Професії», набори будівельного матеріалу.
Хід заняття:
В:Хлопці, а ви любите мандрувати? (Так)
В:Тоді давайте сьогодні вирушимо у подорож, але подорож незвичайна, не далека. Ми вирушимо подорожувати нашим містом. А як називається наше місто? (Криниці)
В:Правильно. А на чому можна мандрувати? (На машині, автобусі …)
В:Ми з вами вирушимо в нашу подорож автобусом, займайте свої місця.
Діти сідають у ряд на стільчики. Звучить музика.
В:А ось і перша зупинка – автобусний вокзал. Навіщо він потрібний? Який транспорт ми тут можемо побачити? (Автобуси, маршрутки, таксі, тролейбуси).
В:А які ще бувають вокзали, крім автобусного? (залізничний, аеропорт…). А навіщо вони потрібні? Який транспорт ми можемо побачити там? (поїзди, літаки)
Дидактична гра «Збери картинку» (діти діляться на групи та підходять до столів, на яких лежать геометричні фігури та збирають із них автобус, поїзд, літак...)
В:Молодці, всі впоралися із завданням. Тільки лишилося розмістити наш транспорт на потрібні вокзали. Літак ми поставимо в аеропорт, поїзд – на залізничний вокзал, а автобус – на автобусний вокзал.
В:Ось тепер весь транспорт на своїх місцях, і ми можемо їхати далі.

В:Займайте свої місця в нашому автобусі. (Діти сідають на стільці та їдуть далі, звучить музика)
В:А ось і наступна зупинка – лікарня.
В:А навіщо нам потрібна лікарня? Хто у ній працює? (Лікарі)
В:А як інакше можна назвати лікарів (Доктора)
В:А якою машиною до нас приїжджає лікар? (швидка допомога)
В:Хлопці, а ви знаєте які інструменти потрібні лікарям?
Дидактична гра «Знайди потрібний предмет»: діти підходять до столу, на якому лежить картка та зображенням лікаря та картинки із зображенням різних інструментів та предметів. Завдання дітей знайти предмети, які потрібні лікарю.
В:Молодці, ви впоралися із завданням і лікар має тепер всі потрібні йому інструменти.
В:Але лікарі бувають різні. Зараз я показуватиму вам частини тіла, а ви будете їх називати і постараєтеся назвати лікаря, який їх лікує.
Гра «Подивися та назви»(Виховник показує дітям картки, а діти називають: очі – їх лікує окуліст, вуха – ноги та руки – хірург, зуби – стоматолог).
В:Молодці, знаєте. Але сподіваюся, що нам з вами не доведеться звертатися до лікарів, що ми не хворітимемо.
В:Настав час вирушати далі. (Діти сідають на стільці та їдуть далі. Звучить музика.)
В:А ось і наступна наша зупинка – Літній садок.
В:Що ми тут бачимо? (каруселі, гойдалки)
В:Так. І настав час нам трохи пограти і розім'ятися.
Фізкультхвилинка «Каруселі»
Ледве, ледве-ледве
Закрутилися каруселі.
А потім, потім, потім
Все бігом, бігом, бігом!
Побігли, побігли,
Побігли, побігли!
Тихіше, тихіше, не поспішайте,
Карусель зупиніть.
Раз – два, раз – два,
Ось і закінчена гра.
В:Ну що, розім'ялися, відпочили? Тоді їдемо далі. (Діти сідають на стільчики і їдуть далі. Звучить музика.)
В:А ось і наступна наша зупинка. Що це за місце, хлопці?
В:Так, це будівництво, тут будують новий будинок.
В:А хто будує вдома? (будівельники)
В:Правильно. А які бувають удома? З чого можна їх збудувати? (З цегли, з дерева)
В:Так. З цегли який можна звести будинок? (цегляний), а з дерева? (дерев'яний)
В:А давайте ми теж збудуємо гарний новий будинок.
(Діти діляться на підгрупи, і з кубиків споруджують різні конструкції)
В:Скільки у нас вийшло гарних будиночків. Ми з вами теж були будівельниками.
В:Але час нам їхати далі. (Діти знову розсідають на свої стільчики, звучить музика)
В:А ось і наша кінцева зупинка – дитячий садок. Виходьте із нашого автобуса.
В:Чи сподобалася вам наша сьогоднішня подорож? (Так)
В:Але воно у нас не останнє. Ми ще з вами подорожуємо наступного разу, адже у нашому місті залишилося ще багато цікавих місць, де ми ще не побували.

Ціль:

  1. Вчити дітей дізнаватися казки за фрагментами, ілюстраціями, моделями.
  2. Розвивати активну мовну діяльність, уміння вести діалог із дорослими.
  3. Закріплювати вміння відповідати на запитання найпростішими пропозиціями.
  4. Розвивати пам'ять, уяву, виразність мови.
  5. Виховувати бажання слухати казки та отримувати від цього задоволення, бажання допомогти героям казки.

Матеріал:Персонажі настільного театру: мишка, заєць, лисиця, вовк, ведмідь, жаба; дві книжки-розкладачки 60х40; моделі героїв російських народних казок, казки «Теремок» на цупкому аркуші паперу; кілька книг-малят із серії «російські народні казки; запис музики.

Хід занять

Вихователь:Привіт, діти! Я знаю, ви дуже любите казки! А ви хочете побувати у казковій країні?

Звучить музика.

Вихователь:Ви чуєте, музика кличе нас до чарівної країни Казок. Діти мені здається, що хтось плаче.

(Вихованець відкриває книжку-розкладачку, що лежить на столі, на краю книги – Мишка.)

Вихователь:Ой хто це?

Діти:Мишка.

Вихователь:Давайте спитаємо у Мишки, що трапилося?

Вихователь, діти:Мишо, чому ти плачеш, що трапилося?

Вихователь (мишка):Я бігла швидко, швидко від страшної кішки і не помітила, як своїм хвостом щось зачепила та розбила. Дід та баба заплакали. А я ось і забула, з якої я казки.

Вихователь:Хлопці, підкажіть Мишці, з якої вона казки?

Діти:"Курочка Ряба".

Вихователь:Як починається казка: «Жили-були…»

Діти (продовжують):«…дід та баба»

(Вихованець відкриває фрагмент книжки-розкладачки.)

Вихователь:Хто в них був?

Діти:Курочка Ряба.

Вихователь:Яке яєчко знесла Курочка-ряба?

Діти:Золоте.

Вихователь:Що робив дід?

Діти:Дід бив-бив, не розбив.

Вихователь:А баба?

Діти:Баба била-била, не розбила.

Вихователь:Хто ж розбив яєчко?

Діти:Мишка.

Вихователь:Як це сталося?

Діти:Мишка бігла, хвостиком махнула, яєчко впало і розбилося.

Вихователь:Що сказала Курочка-ряба бабі та діду?

Діти:Не плач, діду, не плач, баба. Знесу вам нове яєчко, не золоте, а просте.

Вихователь (мишка):Ура! Я згадала, з якої я казки! Дякую, діти, що ви мені допомогли. За це я хочу подарувати вам гру. Я зараз перетворю вас на маленьких мишок і ми з вами пограємося.

Карамба-барамба
Навколо себе поверніться,
У маленьких мишок
Швидше перетворитесь!

Фізкультхвилинка.

На галявину, на галявину
Запрошую мишок.
Гей, мишенята посміхніться,
Вправо, вліво поверніть,
Лапками поплескайте
Весело затупайте
Дружно мишки покружляйте
І тихенько сідайте.

Вихователь (мишка):Ви знову перетворилися на дітей. Спасибі! До побачення! Я залишаюся у своїй казці.

(Вихованець закриває книгу)

Звучить музика.

Вихователь:Музика кличе нас до іншої казки.

(Вихованець відкриває іншу книгу)

Вихователь:Будиночок стоїть, а в ньому нікого… Я думаю, що тут колись жили звірята. Що то за будиночок?

Діти:Теремок

Вихователь:Спитаємо, хто в ньому живе?

Діти (засуджують):«Хто, хто у теремочці живе…»

Ніхто не відповідає.

Вихователь:Діти дивіться, тут якийсь лист: «Зла чарівниця зачарувала нас. Допоможіть, будь ласка, перетворитися на звірят»

(Виховник дістає таблицю, на якій зображено шість кружечків)

Вихователь:Хто першим прибіг до Теремка?

Діти:Мишка

Вихователь:Як виглядає мишка, якого вона кольору? (Виховник домальовує хвостик, вушка, мордочку, вусики, очі).

(За аналогією така ж розмова проводиться за кожним казковим персонажем: жабі, лисиці, вовку, ведмедеві, зайцю).

Вихователь:Тепер для того, щоб гуртки перетворилися на звірів, треба сказати чарівні слова:

Карамба-барамба,
Перетворюйтесь, швидше!

Вихователь:Що сказала мишка, коли вона прибігла до Теремка?

Діти:Хто-хто у Теремочці живе?)

Вихователь:А потім прискакала.

Діти:жаба (хором)

Вихователь:Слідом за жабою пристрибнув.

Діти:зайчик (хором)

Вихователь:А потім прийшла...

Діти:лисичка (хором)

Вихователь:За лисичкою.

Діти:вовк (хором)

Вихователь:За вовком.

Діти:ведмідь (хором)

Вихователь:Як ведмідь спитав?

Вихователь (за звірів):Дякую вам, діти, за допомогу. Ми вам даруємо гру. Вставайте у коло.

Фізкультхвилинка

Як у наших у звірят
Лапки весело стукають.
А втомилися ніжки,
Плескають долоні.
А потім навприсядок
Скачуть звірі поряд
А як пустяться бігти
Нікому їх не наздогнати.

Вихователь:А ось десь з'явилася гарна скринька. Як ми її відкриємо? Давайте попросимо: «Скринька відкрийся!». Не відкривається. Ми забули чарівне слово: «Скринька, будь ласка, відкрийся». (Діти кажуть хором)

(Скринька відкривається, у ній лежать книжки для дітей, вихователь вручає їх дітям)

Вихователь:Вам сподобалася подорож до казки?

Конспект заняття з математики у другій молодшій групі подорож на «Веселому паровозику»

Автор: Павленко Тетяна Дмитрівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок № 128», м.Рязань.
Опис матеріалу:Пропоную конспект заняття математики у другій молодшій групі подорож на «Веселому паровозику»
Цілі:Закріплювати знання про геометричні фігури, відповідати на запитання яка фігура, яке кольори.
Формувати вміння вирішувати поставлені завдання, закріплення орієнтування у просторі.
Попередня робота:
Вчимо дітей звертати увагу на форму геометричних фігур, форм, при виконанні елементарних дій у повсякденному житті.
Гра "Вибери за кольором".
Програмний зміст.
Освітні завдання

- продовжувати вчити дітей вести діалог з вихователем: слухати та розуміти задане питання та зрозуміло відповідати на нього;
- закріплювати вміння розрізняти та називати основні кольори: червоний, синій, жовтий, зелений, чорний;
Розвиваючі завдання:
- Розвивати слухову та зорову увагу, уяву.
- Розвивати мовлення, спостережливість, розумову активність Розширювати та активізувати словник дітей.
- Розвивати логічне мислення.
Виховні завдання:
- виховувати бажання працювати;
- Виховувати доброту та чуйність.
Обладнання та матеріали:
Демонстраційні:м'яка іграшка Кролик. Картки із зображенням фігур певного кольору, закріплений на спинки стільчиків. 4 коробки червоного, синього, жовтого, зеленого, чорного;
Роздаткові:Картки-білетики із зображенням фігур певного кольору та форми, за кількістю дітей.
Методи та прийоми:Моделювання ігрової ситуації з метою постановки проблеми та створення мотивації, вправи на логічне мислення та творчого характеру, питання до дітей, використання дидактичних посібників, наочного матеріалу, фізкультхвилинки, технічних засобів
Освітні галузі:
"Пізнавальний розвиток" - закріпити отримані знання про геометричні фігури; -закріпити отримані знання про квіти
«Соціально-комунікативний розвиток»
- вчити висловлювати та розмірковувати про свої враження про виконану роботу;
- активізувати мовлення дітей,
- продовжувати вчити відповідати на запитання вихователя
Посадка дітей: на килимі; на стільцями розставлених півколом; стоячи біля столів.

Хід заняття.

Введення у навчально-ігрову ситуацію
Діти наш друг Зайчик приніс квитки для подорожі на веселому паровозику. І для того, щоб вирушити в подорож, ми з вами повинні вибрати кожен собі квиток. Вихователь разом із Зайчиком показує «чарівний мішок», і кожен із дітей сам обирає собі квиток, опускаючи руку в «чарівний мішок».
Вихователь:Діти подивіться у кожного з вас на квитку намальована, фігура певного кольору. Опитування дітей: Сашко, яка постать намальована на твоєму квитку? Якого вона кольору?
Відповіді дітей:синій, зелений, жовтий, червоний, чорний квадрат, коло, трикутник.
Але де наш «веселий паровозик», на якому ми отруїмося в подорож Зайчика?
Звучить початок музики. «Паровозик з Ромашкового»

Основна частина.
Діти ось наш паровозик, («веселий паровозик» це стільчик поставлені один за одним і на кожній спинці стільця закріплена картинка - кольорова геометрична фігура з квитка.) але ви повинні кожен знайти своє місце. Подивіться уважно де на стільчику така ж картинка як і у вас на квитку. Це – ваше місце.
Зайчик:Шановні пасажири наш паровозик вирушає у подорож, просимо пасажирам зайняти свої місця.
Діти проходять у вільному порядку і шукають своє місце у «веселому паровозику»
Коли усі діти знайшли свої місця.
Вирушаємо в дорогу.
Вихователь із Зайчиком та дітьми співає пісеньку
"Потяг"
Ось поїзд наш їде,
Колеса стукають,
А в нашому поїзді
Хлопці сидять.
Чу-чу, чу-чу-чу-чу,
Біжить паровоз.
Далеко далеко
Хлопців він повіз.
Приїхали на лісову галявину,
Зупинка знову,
Вставайте, хлопці,
Ідіть гуляти.
М. Метлова, слова Т. Бабаджан

Фізкультурна хвилина:
Вихователь: Діти виходять. Діти ми приїхали на лісову галявину. Тут так красиво та багато квітів. А квіти це ми з вами.
Наші чудові квітки (Діти сидять навпочіпки)
Розпускають пелюстки (починають повільно вставати)
Вітерець трохи дихає (розкривають руки над головою)
Пелюстки колише (розгойдуються)
Наші чудові квіти
Закривають пелюстки
Головою хитають (розгойдуються)
Тихо засинають (і повільно приймають вихідне положення)
Вихователь:Діти та наш паровозик чекає нас, настав час вирушати додому. Найшвидше займайте свої місця.
Діти зайняли свої місця у «веселому паровозику».
Але ми й повернулися додому. І у вас залишилися ваші квитки. І щоб порадувати нашого доброго друга Зайчика. Ми квитки розкладемо за квітами.
ГРА: "Вибери за кольором".Перед вами червоні коробки. синього, зеленого. жовтого, чорного кольору. Діти повинні покласти в потрібну коробку свій квиток. якого кольору у вас картинка на квитку в таку коробку ви повинні покласти свій квиток.
Вихователь:Діти ви молодці впоралися з усіма завданнями, і наш друг Зайчика буде дуже задоволений і вигадає нам новий сюрприз.

Конспект НОД з математики у молодшій групі. Використання нетрадиційних форм робіт з математики

Конспект заняття у другій молодшій групі на тему: «Дикі тварини у весняному лісі»

Ціль та задачі:Розширити знання дітей про характерні ознаки весни.

Вчити знаходити ці ознаки у природі.

Формувати вміння узгоджувати назви дитинчат диких тварин.

Тренувати вміння відгадувати загадки.

Виховувати позитивне та поважне ставлення до природи, вміння нею захоплюватися.

Розвивати увагу.

Хід заняття:

До нас йдуть гості, давайте привітаємось гостям, усміхнемося їм! А на нас чекає ще один гість. (Іграшка зайця)

- Хто це? (заєць)

- Він трохи засмучений, а знаєте чому? Він домовився зустрітися зі своїм другом на узліссі, а коли прийшов туди, то там нікого не було, крім цих предметів. (Шарф, морква, мітла)

– Що це за речі?

– А як ви вважаєте, хто їх залишив? (Сніговик)

- Звісно. Ось з ким мав зустрітися зайчик!

- Хлопці, а куди ж подівся сніговик? (розтанув)

- А чому він розтанув? (стало тепло, прийшла весна)

- Зайчику, не сумуй, що друг твій розтанув! А ви хочете допомогти зайчику? (Так)

- Як же йому допомогти? (Відповіді дітей)

- Зайчику без друга нудно одному, страшно в лісі, давайте вирушимо в ліс у подорож, шукати зайчика друга.

(Звучить дзюрчання струмка та спів птахів)

Ходімо шукати друга. Сонечко світити, пограємо з сонечком (руки вгору)

– А що ви чуєте? (Ручок, спів птахів)

– Вдихнемо весняне повітря, чим пахне? (Відповіді дітей)

– Ой, а що це за такі сліди? Погляньмо на цю доріжку, чиї це сліди? (на доріжці сліди ведмедя)

- Правильно, а як ви здогадалися? (Великі лапи з пазурами)

– Куди ж приведе нас стежка? Де мешкає ведмідь? (у барлозі)

– А що він там робить? (спить)

- А що ведмідь любить їсти? (малину та мед)

- Діти, а ще я вам зараз розповім, що любить ведмідь. Він коли весною прокинеться, він буде дуже голодний. Піде шукати мурашник, коли знайде, засуне туди свої лапи, мурахи на нього залазять, і він їх їсть. А ще він старі дерева ламає та шукає черв'яків та личинок.

- Давайте тихенько ходімо назад, щоб ведмедя не розбудити.

– А тут ще чиїсь сліди? Чиї? (Лисьї)

– А як ви здогадалися? (лисиця ходить граціозно, плавно)

– А де живе лисиця? (у норі)

- Правильно, а яка лисиця? (Відповіді дітей)

- Звичайно, вона зараз піде полювати, не заважатимемо їй, підемо назад.

– Та тут ще якісь сліди. (Заєць)

- А як ви здогадалися, що заячі сліди? (задні лапи великі та потужні)

– А який заєць? (Відповіді дітей)

– А де живе зайчик? (під кущем)

- Правильно, у зайця вдома немає, і будь-який кущик служить для зайчика притулком.

Заворушились кущі.

– Хто там у кущах?

- Дивіться, та тут же зайчик сидить! От і знайшли ми тобі друга, зайчику.

– Тепер їм удвох із другом буде веселіше. А ми давайте трохи відпочинемо і сядемо на стільчики-піночки. Поговоримо з вами про тварин.

Розмова про диких тварин.

– Які тварини мешкають у лісі? (Відповіді дітей)

– Як їх називають? Дикі чи домашні? (дикі)

- А чому дикі? (Вони піклуються самі про себе)

- Діти, зараз я вам загадаю загадки, а ви уважно слухайте.

Три загадки, на екрані з'являються відгадка тварини

- Які ви молодці! Усі правильно відгадали. А тепер давайте пограємось у нашу улюблену гру.

Гра "Хто як рухається?"

- Ми так добре і весело грали, що не помітили, як повернулися до дитячого садка.

– Подивіться, що це лежить у нас на столі? (картинки-картки)

- Вибирайте собі тварину, яку хочете. Нагодуйте свого звірятка тим, що він любить.

Гра «Хто що їсть?»

– Ось і добігла кінця наша захоплююча подорож у весняний ліс. А підіб'є підсумок нашої прогулянки Поліна. Вона підготувала вірш, який вивчила вдома із мамою.

Вірш «Живе ведмідь у великому барлозі…»

Звучить дзюрчання струмка.

- Шановні гості, на вулиці весна! Я вас вітаю навесні. Бажаю весняного настрою, щастя та більше посмішок на обличчі.

Дякую за увагу!

Поділитися